Svet

Univerzita svätého Vavrinca oslavuje v roku 2024 svoje prvé „skutočné“ promócie

CANTON – Na oslavu akademických a mimoškolských úspechov, odolnosti a komunitného ducha sa viac ako 500 členov Univerzitnej triedy St. Lawrence v roku 2024 zúčastnilo na slávnostnom otvorení univerzity v nedeľu 19. mája v Newell Fieldhouse.

Prezidentka Kate Morris ocenila mnohé úspechy absolventov v triede pri spolupráci s fakultou v oblasti výskumu, štipendií a tvorivých aktivít; študovať v zahraničí a v zahraničí; Absolvovanie stáže, absolvovanie komunitného vzdelávania; Slúžiť ako vedúci kampusu a súťažiť ako učenci-športovci.

„Začiatok je skutočne jedným z našich najpyšnejších dní na akademickej pôde a dňom, ktorý ukazuje, ako ďaleko ste sa dostali,“ povedal prezident Morris. „Nájdite si chvíľku a rozhliadnite sa okolo seba: starostlivú, podporujúcu, tvrdo pracujúcu, dosahujúcu, dobrodružnú, rast milujúcu komunitu s otvoreným srdcom, ktorú ste vytvorili. Trieda roku 2024, inšpirujete ma.

Vážený Charles A. Profesorka histórie Dana Liz Regosin, ktorá po 27 rokoch odchádza do dôchodku ako mentorka pre študentov aj kolegov z fakulty, si všimla odolnosť absolventov postihnutých pandémiou Covid-19 v prvom roku vysokej školy. . „Nestarám sa o teba ani o tvoju budúcnosť; Nepotrebujete odo mňa žiadne slová prípravy. Už ste prečkali niekoľko silných búrok. A som si istý, že vaša skúsenosť zo St. Lawrence vás pripravila čeliť všetkému, čo vás čaká.

Regosin pripomenul absolventom niekoľko dôležitých lekcií, ktoré im prináša vzdelanie v oblasti slobodných umení: „Naučili ste sa, že názory nie sú argumenty a že nepotrebujete, aby vám niekto hovoril, čo si máte myslieť, pretože viete, ako na to. pre teba; Naučili ste sa, že tou zmenou, ktorú chcete vidieť vo svete, sa ľahšie povie, ako urobí, no aj tak by ste sa o to mali pokúsiť; Naučili ste sa, že umenie, hudba a literatúra sú nevyhnutné pre život a že matematika a veda sú krásne.

READ  Rusko o pár týždňov opäť útočí, Putin varuje Západ pred dodávkami rakiet

Regosin na pódiu doplnila Kathleen Fitzgerald '92, ktorá získala čestný titul. Fitzgerald, vedúci ochrany prírody s rozsiahlymi skúsenosťami s integrovanými rozsiahlymi projektmi ochrany a rozvoja krajiny v Afrike a Severnej Amerike, zdieľa svoje poznatky o hľadaní účelu a pozitívnom ovplyvňovaní životov. „Nepreháňaj to, zapoj sa.“

Zároveň zablahoželal univerzite k 50. výročiu programu Kenya Semester Programme. „Do Kene som sa dostal prostredníctvom programu Kenya Semester, ktorý sa spolu s Južnou Afrikou stal mojím domovom na 15 rokov,“ povedal.

Fitzgerald povzbudil absolventov, aby si vybrali niečo, pre čo sú nadšení, a venovali sa tomu bez rozptyľovania. „Upozorňujem vás, bez ohľadu na to, akú oblasť si vyberiete, ľudia vám povedia: ‚Nefunguje to, skúšali sme to, nebojte sa.' starosti.

V Conservation Capital, kde bol partnerom, Fitzgerald získal finančné prostriedky a investoval do špičkových podnikov na zlepšenie ochrany prírody a sociálneho vplyvu, ako sú napríklad komunitné turistické strediská v Namíbii, Ugande a Etiópii. „Všetky tieto priniesli riziká a niektoré nefungovali,“ vysvetlil. „Poučili sme sa však z našich chýb, zlepšili produkt a naďalej poskytujeme kritickú podporu ľuďom, ktorí pracovali, bezpečnosť a rozvoj komunity.“

Prezidentka seniorskej triedy Cara Monteleone '24, odborná neuroveda a absolventka Phi Beta Kappa, poukázala na to, že pre mnohých z nich to bola „prvá, skutočná promócia“, keďže obrady väčšiny absolventov na strednej škole boli kvôli pandémii zrušené. A táto trieda by mala ísť aj „za masky a virtuálne obrazovky“, aby sa spriatelili.

Napriek tomu Monteleone zdôraznil, že nájdenie spojenia je to, čo urobili členovia triedy 2024. Mandalion rozprával o svojich skúsenostiach s budovaním komunity počas života v dedine s jurtami počas štúdia v semestri v Adirondacku a po návrate do kampusu rozšíril svoju komunitu.

„Prostredníctvom našich rozhovorov a interakcií môžem povedať, že som vyrástol v osobu, ktorou som dnes,“ povedal Monteleone, ktorý pôsobil ako tematický koordinátor pre tému Java Born Theme House, asistent učiteľa biológie a neurovedy, vedúci výletu pred orientáciou a alt saxofonista pre SLU Funk.

READ  Záplavy v Južnej Afrike: Záplavy v Južnej Afrike zabíjajú viac ako 300 ľudí, pretože sú zničené cesty a zničené domy.

Senior Valedictorian Billy McCloskey '24 zopakoval tieto pocity vo svojom prejave k spolužiakom. Víťazka súťaže Joan Donovan Speech Contest získala viacjazyčný a multidisciplinárny dvojodbor s vedľajšími štúdiami vo frankofónnych štúdiách, arabských štúdiách a štúdiách rodu a sexuality. Okrem toho, že pracovala ako stážistka v Centre jazykových zdrojov a asistentka učiteľa francúzštiny a arabčiny, strávila semester v zahraničí v Rennes vo Francúzsku a leto v Jordánsku na výskume s grantom Tanner Fellowship. „Naša komunita je niečo, čo si vážime, kým žijeme,“ povedal McCloskey. „Nedovoľte svojim obavám z neznámeho, aby ste sa vydali novým smerom – s vedomím, že komunita absolventov za vami vás teraz podporuje a verí vo všetko, čo robíte.“

Jeffrey H. Cenu Boyd Class of '78, udeľovanú za kumulatívne príspevky a príkladné vedenie, dostal Tyler Karaczynski '24. Fyzika bola členkou skupiny Laurentian Singers a The Upbeats a cappella, pracovala ako umelecká a fotografická redaktorka pre Laurentian Magazine, asistentka učiteľa fyziky a počas posledného ročníka veľvyslankyňa NASA Eclipse. Úplné zatmenie štvorkolky.

Cenu Trustees Academic Achievement Award získali dvaja členovia vyššej triedy s nerozhodným výsledkom za najvyšší celkový priemer známok počas štyroch rokov štúdia na St. Lawrence. Hlavná angličtina a ekonómia Amy S. Francesconi a hlavná veda o údajoch Hope Rutherford Donoghue dosiahli kumulatívne GPA 4,0.

Prezidentka a výkonná riaditeľka nadácie Adirondack Cali Brooksová počas slávnostnej ceremónie získala ocenenie Severnej krajiny ako uznanie vedúceho postavenia komunitnej nadácie pri posilňovaní a obohacovaní komunít Adirondack. Len za 20 rokov sa nadácia Adirondack rozrástla na 90 miliónov dolárov v aktívach a rozdelila viac ako 75 miliónov dolárov v grantoch a štipendiách horským a jazerným komunitám v regióne Adirondack.

Vyzval absolventov, aby zvážili budúcnosť vo vidieckej komunite a povedal: „Môžete pomôcť posunúť rozprávanie od strachu k možnosti. Môžete podporiť zmysluplné spojenia medzi straníckymi, vzdelávacími a príjmovými líniami, aby ste vybudovali vzájomné porozumenie a toleranciu,“ dodal: Canton, St. Lawrence County a Adirondack Park Nepotrebujeme, aby sa vaša myseľ a talent venovali miestam, ako je toto, už roky, ale hneď.“

READ  Malajzijský najvyšší súd vyhlásil niekoľko islamských zákonov v štáte Kelantan za protiústavné

Počas otváracieho víkendu dvaja kadeti Reserve Officer Training Corps dostali svoje provízie ako dôstojníci v americkej armáde: Matthew Coleman, pilot vzdušných síl a major histórie, a Jack Pryor, dvojhlavý vo financiách a vláde, pridelený na vojenskú dopravu. zboru

Laura Bolduc ’24, predsedníčka Senior Class Gift Committee, oznámila, že „duch a štedrosť“ členov triedy a ich rodín a priateľov viedli k celkovej sume 373 425 USD na inauguračný Senior Capstone Gift. Mnohí dali darčeky na počesť dvoch zosnulých spolužiakov Thomasa Fostera a Sidneyho Lohra, ktorých rodiny v ich mene získali posmrtné tituly.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close