Svet

Žiadajú posunúť dátum začatia sezóny hurikánov

Americké národné stredisko pre hurikány (NHC) navrhlo zmeniť dátum začiatku sezóny hurikánov na 15. mája, uviedla v nedeľu v tlačovej správe Svetová meteorologická organizácia (WMO).

Počas posledných deviatich sezón hurikánov na túto snahu reaguje sedem tropických búrok vytvorených 1. júna medzi 15. májom a oficiálnym dátumom začiatku tohto obdobia.

Tieto zmeny zabezpečilo Miami Regional Special Meteorological Center, ktoré monitoruje predpoveď počasia na Atlantickom dne a vo východnom Pacifiku.

Mimosezónne systémy spôsobujú obyvateľom pobrežia problémy, vysvetľuje sa v správe najmä preto, že Národné hurikánové centrum je stále v sezóne a spôsobuje chaos.

Text uvádza, že poskytnuté zmeny umožnia NHC začať vysielať pravidelné epizódy povodia Atlantiku 15. mája 2021 a že Miami stanoví limit veľkosti pre pridanie alebo odstránenie oficiálnych dátumov hurikánovej sezóny v Atlantiku.

Tieto aktivity budú predstavené na výročnom zasadnutí skupiny WMO pre hurikány 17. marca; Ak bude schválená, predĺži sa čas hurikánovej sezóny.

Svetová meteorologická organizácia sa každý rok stretáva, aby prediskutovali časy hurikánov z predchádzajúcich rokov, preskúmali skúsenosti, preskúmali zmeny pre budúce časy a navrhli názvy hurikánov, ktoré je možné zo zoznamov odstrániť.

S informáciami od Brenza Latina

Polomer uhol

Autor: Polomer uholEmail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Ďalšie články tohto autora


READ  Putin priznal, že Rusko nemá dostatok zbraní, dronov - Politico

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close