Svet

Peking varuje pred „výbušným“ vládnym výbuchom, keď sa v Šanghaji začína masový test

Šanghaj: Čínske hlavné mesto Peking čelí „výbušnej“ erupcii Kovit-19 spojenej s obchodom s alkoholom, varoval v sobotu hovorca vlády, keď obchodné centrum v Šanghaji spustilo hromadný test na obmedzenie postupu v prípadoch spojených s populárnym kozmetickým salónom.

Po tom, čo Peking od štvrtka obnovil kontroly v Pekingu, najmenej dva okresy – vrátane najľudnatejšieho Soyongu – uzavreli niektoré rekreačné oblasti po výbuchu v rušnej štvrti známej nočným životom, obchodmi a ulicami veľvyslanectiev. .

Prezident Si Ťin-pching zdvojnásobil politiku nulovej vlády, o ktorej úradníci tvrdia, že chráni starších ľudí a zdravotnícky systém, napriek nízkej miere infekcie v Číne podľa globálnych štandardov a iných krajín, ktoré sa snažia s vírusom žiť.

Krajina s 1,4 miliardou obyvateľov doteraz zaznamenala celkovo 5 226 úmrtí.

Nedávne súdne spory v Pekingu boli spojené s nápojovou spoločnosťou Heaven Supermarket Bar. Infekcie sú na vzostupe, pričom v sobotu bolo v meste Peking objavených 61 nových prípadov, z ktorých všetky smerovali do obchodu s alkoholom alebo s ním boli spojené.

„Nedávna erupcia súdnych sporov súvisiacich s barom supermarketu Heaven je vysoko výbušná a rozšírená a organizácia zúčastnených osôb je zložitá,“ povedala na tlačovej konferencii hovorkyňa mestskej samosprávy v Pekingu Xu Heijian.

Od sobotňajšej 15:00 miestneho času (07:00 GMT) bolo v hlavnom meste hlásených 46 nových prípadov miestnej vlády, povedal na tej istej konferencii zdravotnícky pracovník Liu Xiafeng. Všetky prípady už boli zistené na samotke alebo medzi sledovanými osobami, povedal Liu. Mesto na konferencii nové sankcie neoznámilo.

Doteraz bolo s barom spojených 115 prípadov a 6 158 blízkych kontaktov, čo priviedlo 22 miliónov miest späť do stavu úzkosti.

Pred dvoma týždňami Peking uvoľnil vládne obmedzenia zavedené v boji proti veľkej explózii, ktorá sa začala v apríli.

S oživením vlády obrovský Universal Beijing Resort – zábavný park na okraji mesta – zrušil plány na opätovné otvorenie v piatok neskoro a povedal, že zostane zatvorený až do odvolania. Podľa predstaviteľov Pekingu išli traja jeho pracovníci do baru Heaven Supermarket.

READ  Rusko vil ikke ha krig s Ukrajinou - VD

Niekoľko štvrtí v hlavnom meste bolo uzamknutých a obyvateľom bolo povedané, aby zostali doma.

Testované po celom meste

V Šanghaji predstavitelia mesta v sobotu objavili tri nové potvrdené miestne prípady a jeden asymptomatický prípad mimo izolovaných oblastí, keď takmer 25 miliónov obyvateľov mesta začalo nové kolo vládnych procesov.

Úrady na tento víkend nariadili testovanie PCR všetkým obyvateľom v 15 zo 16 okresov Šanghaja, pričom päť okresov bráni obyvateľom opustiť svoje domovy počas testovacieho obdobia. Obyvatelia Šanghaja musia do 31. júla absolvovať aspoň jeden test PCR týždenne, povedal predstaviteľ mesta na sobotňajšej tlačovej konferencii.

Nové súdne procesy prichádzajú 10 dní po tom, čo mesto zrušilo svoje dvojmesačné blokovanie zamerané na odstránenie sociálneho šírenia Govt-19, čo vyvolalo u mnohých obyvateľov obavy zo straty príjmu, straty nezávislosti a smrti priateľov a príbuzných. Dokonca aj hlad v tom období.

„Mám trochu obavy, pretože ak sa v areáli vyskytnú pozitívne prípady, bude umiestnený v zapečatenom stave,“ povedal Shi Weiki, obyvateľ Šanghaja. „Niektoré predmety riadne uskladním pre prípad, že by sa zopakovala predchádzajúca situácia.“

V sobotu Šanghaj zaznamenal sedem nových lokálnych symptómov deň predtým, jeden deň predtým, z ktorých šesť bolo zistených mimo izolovaných oblastí.

V meste bolo hlásených deväť nových miestnych asymptomatických prípadov, predchádzajúci deň šesť.

Celkovo bolo 10. júna v pevninskej Číne hlásených 210 nových prípadov koronavírusu, z ktorých 79 bolo asymptomatických a 131 asymptomatických, uviedla v sobotu Národná zdravotnícka komisia.

To je zo 151 nových prípadov o deň skôr – 45 symptomatických a 106 asymptomatických infekcií, Čína počíta samostatne.

K piatku Čína potvrdila 224 659 prípadov s veľkými terénnymi znakmi. – Reuters

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close