Svet

Afrika: USA podporujú viac afrického vedenia v OSN pri riešení globálnych problémov: veľvyslankyňa Linda Thomas-Greenfield

Po päťdňovej ceste do západnej Afriky, ktorá trvala tri krajiny, americká veľvyslankyňa Linda Thomas-Greenfieldová hovorila s celou Afrikou. Tommy Hultman. Z amerického veľvyslanectva v New Yorku podáva Thomas-Greenfield správy o kríze v Sudáne, konflikte OSN s malými, mierumilovnými krajinami ako Namíbia. a hovoril o úlohe Afriky v Bezpečnostnej rade. Ako dôvod uviedol svoje zastávky v Guinei Bissau, Sierra Leone a Libérii, kde viedol prezidentskú delegáciu USA na inaugurácii 26. prezidenta Libérie Josepha Bogaia. V rozhovore pre celú Afriku v Monrovii v deň otvorenia Bogai hovoril s Fobana o prechode Libérie po konflikte a dôležitosti demokracie v Afrike pre Spojené štáty.

Vážená pani veľvyslankyňa, v prvom rade by som sa vás chcel spýtať na krajinu, ktorá možno nemá veľa otázok: Ako môžu Organizácia Spojených národov a Bezpečnostná rada venovať pozornosť mierovej krajine, ktorá má mierovú humanitárnu krízu? V Namíbii sa ešte len nekonali demokratické voľby, no v dôsledku dedičnej nerovnosti má jednu z najhorších majetkových rozdielov na svete. A väčšina ľudí je veľmi chudobná. Je dôležité pomôcť vášmu úradu a Organizácii Spojených národov ukázať, že demokracia môže prispieť k bezpečnosti a stabilite?

Postarajte sa o ňue

Myslím si, že je to dobrá otázka, pretože nevenujeme dostatočnú pozornosť krajinám, ktoré v demokracii robia všetko správne, no stále potrebujú našu pomoc a asistenciu. Práve preto som začiatkom decembra na žiadosť nášho veľvyslanca odcestoval do Namíbie, aby som otvoril našu novú ambasádu. Ale čo je najdôležitejšie, aby sme vyslali správu namíbijskému ľudu a jeho vláde, že Amerika je s nimi, podporujeme ich a chceme s nimi napredovať.

Vaša otázka súvisí s Organizáciou Spojených národov a myslím si, že je dôležité zamerať sa aj na tieto krajiny. Bezpečnostná rada sa zaoberá mierovými a bezpečnostnými otázkami v krajinách, ktoré čelia najväčším bezpečnostným hrozbám. Krajinu ako Namíbia si nevšímame a to je v poriadku. Takže si myslím, že by sme to mali začať robiť v OSN. Môžem vám však povedať, že pokiaľ ide o Spojené štáty, zameriavame sa na tieto krajiny. Preto sme sa s tajomníkom zastavili na Kapverdách a stretli sme sa tam s vládou. Preto som zostal v Guinei-Bissau a organizoval som tam stretnutia, aby som skutočne vyzdvihol dobré veci, ktoré robia, aby som s nimi diskutoval o tom, kde vidíme, že robia zle, aby sme im mohli pomôcť monitorovať, ale tiež im poskytnúť to, čo potrebujú. . potrebnú podporu pre ich hospodársky rozvoj. Sme tam veľa, čo sa týka Namíbie.

READ  EÚ sa pripravuje znížiť dodávky plynu do Ruska kvôli sankciám | Európa | Správy a aktuálne udalosti z celého kontinentu | DW

Návrat do krajiny v brutálnom konflikte – najväčší počet vnútorne vysídlených ľudí na svete a návrat k takzvanej vyhladzovacej kampani medzi čiernymi civilistami v Darfúre. Čo môže urobiť Bezpečnostná rada a váš úrad? Viem, že sa na to veľa zameralo, ale čo možno urobiť, aby sme zastavili financovanie a vyzbrojovanie bojujúcich milícií v Sudáne a podporili efektívnu účasť civilistov na mierovom procese, pretože vojnu poháňajú vonkajšie faktory. Dary zbraní a peňazí.

Vieš, že som tiež cestoval do Čadu [Sudan] Na hraniciach, aby sme skutočne umocnili posolstvá, že sme nezabudli na sudánsky ľud, ale aby mi dali aj muníciu na diskusie o tom v Bezpečnostnej rade. Pevne verím, že Bezpečnostná rada by sa mala zapojiť do situácie v Sudáne a Darfúre. A s viac ako miliónom ľudí, ktorí prekročili hranicu do Čadu, sme zdôraznili naše obavy z krajín, ktoré poskytujú pomoc týmto dvom generálom, ktorí si nevážia svojich vlastných občanov. Zaujíma ich len vlastná moc. Sme v kontakte s krajinami, ktoré poznáte, aktívne spolupracujeme s krajinami v regióne a mimo neho, aby sme ich prinútili nepodporovať týchto dvoch mužov. Chápem, že čoskoro vyjde správa „Komisia expertov“ a bude sa o nej diskutovať v Rade, kde sa bude diskutovať o dodávkach zbraní a o tom, kto bude dodávať zbrane každej strane. Musíme sa vrátiť k civilnému procesu v Sudáne a pokúsiť sa vysporiadať s niektorými strašnými prípadmi porušovania ľudských práv, ku ktorým tam dochádza.

Myslíte si, že Bezpečnostná rada bude pripravená podniknúť nejaké kroky, keď táto správa vyjde, a sú krajiny, ktoré túto pomoc poskytujú, členmi Organizácie Spojených národov?

No, samozrejme, členovia Organizácie Spojených národov, samozrejme. A do tejto otázky by sa mala absolútne zapojiť Bezpečnostná rada. Ako viete, Bezpečnostná rada nie je v niektorých otázkach vždy jednotná a Sudán je jedným z miest, kde jednota neexistuje. Myslím si však, že predložením tejto správy, ktorá bude predložená Bezpečnostnej rade, môžeme dosiahnuť určitý pokrok. Je našou povinnosťou chrániť obyčajných občanov, ktorí sa stali obeťami týchto dvoch generálov.

READ  Dvaja sťatí po tom, čo v Durbane zastrelili drogového šéfa - Newsday Zimbabwe

No určite je to dôležité pre ľudské utrpenie, jeho zníženie, ale aj pre bezpečnosť expandujúceho strategického regiónu.

Áno.

A od Sudánu na západ po Sahel je konfliktný oblúk upadajúcej demokracie. Čo poviete na Bezpečnostnú radu s tromi africkými členmi – Alžírskom, Mozambikom a Sierra Leone – ktoré sú všetky krajiny po konflikte av severnom Mozambiku teraz prebieha vážny konflikt; Ako sa máš, resp môcť Pracujete na zlepšení frustrácie verejnosti v tých krajinách, ktoré podporujú terorizmus?

Ako viete, Tommy, toto je pre mňa veľmi dôležitá otázka, a keďže som predtým pôsobil ako námestník ministra pre Afriku, veľmi aktívne sa podieľam na týchto otázkach v Bezpečnostnej rade. Urobili sa určité pokusy zabrániť riešeniu určitých otázok v Bezpečnostnej rade. Tak tlačím svoju A3 [three African] Kolegovia by mali zintenzívniť svoje vedúce postavenie pri podpore úsilia predložiť otázky súvisiace s Afrikou Bezpečnostnej rade. Afričania majú túto mantru: „Africké riešenia afrických problémov“. Bolo mi jasné, že túto mantru neprijímam. Potrebujeme Afriku Vedenie Pre africké riešenia. Sme pripravení padnúť s nimi, aby sme podporili ich vedúce postavenie pri hľadaní riešení.

Preto agresívne nalieham na svojich kolegov z A3, aby tieto problémy predložili Bezpečnostnej rade, pretože nejde len o africké problémy. Sú to globálne problémy. Sú to problémy, ktoré ovplyvňujú svet, či už migruje cez Stredozemné more, [whether] Ide o humanitárnu pomoc, [whether] Ide o bezpečnostné otázky týkajúce sa ich vlastných občanov. Toto nie sú africké problémy. Toto sú otázky, ktoré má riešiť organizácia vytvorená na riešenie mieru a bezpečnosti a ochrany civilného obyvateľstva a ľudských práv na celom svete.

Jedna z tém, o ktorej môžu Afričania diskutovať chcieť Výkonné vedenie venuje väčšiu pozornosť klimatickej kríze, jednej z hybných síl konfliktu a nestability, ktorá určite postihuje Afriku viac ako krajiny, ktoré k nej prispeli najviac, a generálny tajomník OSN sa k nej veľmi hlasno vyjadril. Zamýšľa sa nad tým Bezpečnostná rada?

READ  Svetový pamiatkový fond zverejnil svoj zoznam ohrozených pamiatok na rok 2022 Správy

Toto je. Ako viete, Niger bol členom Bezpečnostnej rady. Na poslednom mesiaci zasadnutia Bezpečnostnej rady predstavili rezolúciu, ktorá sa zaoberá bezpečnostnými dôsledkami klimatických zmien. Žiaľ, nemohli prijať toto uznesenie, pretože naši ruskí partneri nesúhlasia s tým, že bezpečnosť a klíma sú prepojené – my áno vedieť Oni sú. Takže áno, toto by mala Bezpečnostná rada preskúmať. bezpečnostná rada riešil to; Uskutočnili sme mnoho stretnutí, na ktorých sa spája otázka bezpečnosti a klímy. Ghana tiež predložila túto otázku rade, keď bola predsedníčkou rady. Takže budeme pokračovať v práci na riešení tohto problému v Parlamente a posunieme niektoré riešenia dopredu.

Čo vám bráni unaviť sa vo svete plnom takého utrpenia a problémov?

Viete, prezident ma neunavuje. Dal ma sem, aby ma viedol, uviedol tieto problémy do popredia a pomohol nájsť riešenia. Preto každý deň hľadám riešenie. Niekedy je to pramienok riešenia, ale napriek tomu je to riešenie. A musíme pokračovať v driblovaní, aby sme sa dostali tam, kde sa cítime pohodlne. Nedosiahneme všetko, čo by sme chceli dosiahnuť. Nie je to však pre nedostatok snahy. Ak sa vzdáme a odradíme, nikdy neuvidíme cestu vpred. Aby som nespal depresiou. Každý deň strácam spánok, keď hľadám nové riešenie, iné riešenie alebo riešenie problémov, s ktorými sa každý deň stretávame: zmena klímy, rast populácie, ekonomika a zdravie. problémy. Všetky tieto otázky sú otázkami, na ktorých musí Bezpečnostná rada pracovať každý deň, a sú to otázky, na ktorých pracujeme ako krajina v našich bilaterálnych vzťahoch s krajinami po celom svete.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close