Hlavné správy

Slovensko vysiela vojakov na maďarské hranice, aby obmedzili neregulárnu migráciu

Novovytvorená slovenská vláda potvrdila, že úrady na Slovensku rozmiestnia stovky policajtov a vojakov pozdĺž spoločnej hranice s Maďarskom v rámci úsilia o obmedzenie nelegálnej migrácie.

Nový slovenský premiér Robert Figo vyzval na obmedzenie nelegálneho prisťahovalectva a varoval, že do krajiny môžu vstúpiť ľudia napojení na teroristické skupiny, uvádza SchengenVisaInfo.com.

Podľa vlády bolo tento rok v rámci jej hraníc odhalených 40 000 migrantov bez dokladov a krajina je považovaná za tranzitný bod pre migrantov, ktorí sa snažia dostať do iných európskych krajín.

S novou vládou chceme vyslať jasný signál, že prišiel nový prístup k nelegálnemu prisťahovalectvu.

Minister vnútra Matúš Sudaj Estok

Úrady na Slovensku riešia prílev migrantov a snažia sa hľadať nové spôsoby, ako zlepšiť migračnú situáciu.

Podľa štatistík webu Radiozet.pl tam od začiatku tohto roka zadržali okolo 2000 ľudí. Väčšina z nich pochádza zo Sýrie.

V záujme lepšej ochrany hraníc zaviedli úrady na Slovensku obmedzenia na spoločnej hranici s Maďarskom; Slovensko však takéto rozhodnutie deň po jeho oznámení odvolalo po tom, čo zistilo, že v oblasti nedochádza k nelegálnemu prisťahovalectvu.

Táto demonštrácia sily pozdĺž celej Zelenej hranice má dať najavo všetkým, najmä pašerákom a organizátorom nelegálnej migrácie, že Slovensko je pripravené a ochráni svoje územie pred nelegálnou migráciou.

Robert Figo, predseda vlády SR

Poľský minister vnútra a správy Mariusz Kaminski oznámil, že Poľsko predĺži hraničné kontroly so Slovenskom o ďalších 20 dní do 2. novembra.

Zdôraznil tiež, že počet odhalených nelegálnych migrantov na Slovensku stúpol takmer o tisíc percent.

Európske krajiny sú svedkami mnohých nelegálnych migrantov, ktorí sa snažia dostať do ich krajín, čo spôsobuje, že mnohé štáty schengenského priestoru sprísňujú svoje hraničné kontroly.

READ  Bratislava Stará radnica Delová guľa - Bratislava, Slovensko

Údaje Agentúry EÚ pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) predtým odhalili, že celkovo 279 350 ľudí sa pokúsilo nelegálne prekročiť vonkajšie hranice EÚ.

Za prvých deväť mesiacov tohto roka sú čísla vyššie o 17 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka.

Údaje agentúry Frontex odhalili, že stredomorský región prispel k polovici všetkých odhalení na vonkajších hraniciach EÚ v tomto roku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close