Hlavné správy

Slovensko zatklo za posledných 10 dní viac ako 800 nelegálnych prisťahovalcov.

Slovenské úrady oznámili, že pohraničná polícia od konca septembra zadržala viac ako 800 nelegálnych imigrantov po tom, čo krajina začala so zvýšenými hliadkami v blízkosti svojich hraníc s Maďarskom.

Po zavedení hraničných kontrol v Českej republike a Rakúsku sa podľa slovenského ministerstva vnútra zintenzívnili hliadky pri hraniciach s týmito dvoma krajinami, čo viedlo k odhaleniu nelegálnych imigrantov a pašerákov ľudí.

K 29. septembru 2022 slovenské úrady podľa SchengenVisaInfo.com zadržali celkovo 801 migrantov a 14 prevádzačov, ktorí sa pokúsili nelegálne vstúpiť na jeho územie.

Slovenský minister vnútra Roman Mikulek v komentári k aktuálnej situácii uviedol, že krajina vykonáva dôkladné kontroly, aby žiadna z nich neohrozila verejný poriadok a bezpečnosť krajiny.

„Po zadržaní ilegálnych imigrantov sú týmto osobám odobraté daktyloskopické odtlačky prstov a odfotografované v informačnom systéme, takže nedochádza k zámene osoby. Zároveň ide o preverenie, či osoba nepredstavuje hrozbu pre verejný poriadok,“ uviedla hovorkyňa. a bezpečnosti SR a Európskej únie.Slovensko je však pre týchto ľudí tranzitom.Stále platí,že krajina je len a ich konečným cieľom sú krajiny západnej Európy. povedal Mikulek.

Slovenské úrady vyzývajú Európsku úniu, aby urobila viac pre zamedzenie neregulárneho prisťahovalectva vzhľadom na veľký počet migrantov, ktorí sa snažia nelegálne vstúpiť na územie Slovenska.

Slovenské ministerstvo vnútra vyzvalo EÚ, aby riešila sekundárnu migráciu, najmä s Tureckom a krajinami západného Balkánu, kde tieto trasy vo veľkej miere navštevujú ľudia, ktorí sa chcú dostať do krajín EÚ.

Vysoké počty migrantov, ktorí nelegálne vstupujú na ich hranice, evidujú okrem Slovenska aj ďalšie stredoeurópske krajiny.

Nedávno sa Rakúsko rozhodlo predĺžiť hraničnú kontrolu so Slovenskom do 28. októbra. Rakúske ministerstvo vnútra pri oznámení tejto správy uviedlo, že prijatím takéhoto rozhodnutia chce bojovať proti nezákonnému pohybu a obchodovaniu s ľuďmi.

READ  Slovenské lietadlá MiG-29 sa dostanú na Ukrajinu, ak susedia pomôžu: Správa

Podobne sa Česká republika rozhodla rozšíriť hraničné kontroly so Slovenskom z dôvodu doterajšieho 1200-percentného nárastu počtu neregulárnych príchodov na posledne menovaných hraniciach v tomto roku.

Výber učiteľa:

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close