Hlavné správy

Slovenskú vládu obvinili, že pred prezidentskými voľbami „zastrelila nesprávneho medveďa“.

Slovenskú vládnu stranu obvinili z nepravdivého tvrdenia, že zabila medveďa v meste, aby zvýšila svoje šance v budúcotýždňových prezidentských voľbách.

„Medveď, ktorý v Liptovskom Mikuláši zranil päť ľudí, bol včera úspešne zastrelený. Na jeho identifikáciu bol použitý biometrický dron,“ uviedol minister životného prostredia Thomas Taraba.

Vo štvrtok však opoziční politici trvali na tom, že medveď nájdený a zabitý po 10-dňovej poľovačke bol oveľa menší ako medveď, ktorý terorizoval obyvateľov mesta na úpätí Tatier.

Útok medveďa je na Slovensku politicky obvinený a opoziční poslanci obvinili populistickú vládu, že sa ponáhľala medveďa zastreliť, aby získala hlasy.

Michal Vejčič z opozičnej strany Slovensko uviedol, že dokumenty, ktoré skupina vypracovala, zastrelili medvedicu s hmotnosťou 67 kg.

Medveď, ktorý 17. marca bežal po uliciach, spôsobil paniku a rozdrvil piatich ľudí, bol veľký samec s hmotnosťou 100 kg. Povedal, že je isté, že policajti zastrelili nesprávne zviera.

„Je potvrdené, že útok v Liptovskom Mikuláši vykonal muž s hmotnosťou okolo 80 kg až 100 kg,“ uviedol europoslanec pre slovinské médiá.

Miestni obyvatelia narazili na dokumenty nesprávne nasmerované pozorovateľmi medveďov, ktoré obsahovali životne dôležité informácie o zastrelenom medveďovi.

„Celá záležitosť je fraška“

„Na naše veľké prekvapenie, ako sme si všetci mysleli, nebol to samec s hmotnosťou 80 až 100 kg, ale samica s hmotnosťou 67 kg,“ povedal.

Celú záležitosť označil za „frašku“ a povedal, že policajti zastrelili nesprávne zviera.

Požadoval, aby pán Taraba prezradil, ako bolo zviera identifikované pred zastrelením.

Pán Weissick chcel vedieť, „kto a na akom právnom základe nariadil jej zabitie“.

Päť ľudí vrátane 10-ročného dievčaťa utrpelo zranenia pri útoku medveďa začiatkom tohto mesiaca. Pre zranenia, ktoré zviera utrpelo, boli hospitalizovaní dvaja ľudia.

READ  Čeština a slovenčina Ukrajine nielen pomáhajú, ale aj „morálnemu postoju“, hovorí expert

Videozáznamy ukázali, ako sa obrovský medveď prechádza ulicami a vrhá sa na okoloidúcich.

Útoky medveďov na Slovensku v posledných rokoch pribúdajú.

Podľa ministerstva životného prostredia došlo v roku 2021 k ôsmim útokom, no v roku 2023 k približne 20 útokom a nedávno dokonca k jednému úmrtiu.

Začiatkom tohto mesiaca spadla z útesu 31-ročná žena z Bieloruska po tom, čo ju prenasledoval medveď. Spolu s kamarátom sa prechádzali v lese, keď ich zviera začalo sledovať.

Dvojica sa rozbehla opačným smerom. Muža neskôr našli na vrchole rokliny, otraseného, ​​no nezraneného. Na dne rokliny našli telo ženy psi. Predpokladá sa, že mohla zomrieť po útoku medveďa.

Populistická vláda v krajine vytvorila usmernenia, ktoré uľahčujú strážcom, poľovníkom a policajtom strieľať medvede, ak predstavujú nebezpečenstvo.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close