šport

Slovenský futbalový klub sa rozpadol po tom, čo hráči odmietli znížiť platy – Kafkadesk

Bratislava Slovensko – Slovenský futbalový klub a sedemnásobný majster Fortuna ligy MŠK Žilina sa rozpustil Z dôvodu finančného dopadu pandémie koronavírusu na Slovenskú futbalovú ligu.

„Likvidátor prepustil vysoko platených hráčov a hráčov, ktorým sa zmluvy skončili toto leto alebo zimu,“ správa prečítajte si na oficiálnej stránke klubu. „Náš rozpočet na rok 2020 je založený na príjmoch z tohto leta počas prestupového obdobia. Dnes sa táto suma blíži k nule.

A dodal: „Mladí hráči, ktorí prejavili ochotu a solidaritu, dostanú svoje príležitosti.“

Rozhodnutie o likvidácii futbalového klubu padlo po tom, čo 17 hráčov odmietlo dočasne znížiť plat. Ich zmluvy sú teraz zrušené.

Futbalové tímy ako Cristiano Ronaldo Juventus A Lionela Messiho Barcelona Všetci súhlasili s dočasným znížením platov, aby zabezpečili, že ich príslušné kluby budú platiť svojim zamestnancom počas pandémie koronavírusu.

MŠK Žilina, ktorý naposledy vyhral ligu v roku 2017, bol pred prerušením ligy pre koronavírus druhý v tabuľke.

Od nahlásenia prvého prípadu 6. marca Slovensko hlásilo celkovo 363 prípadov nákazy koronavírusom. Bola tam celoštátna núdzová situácia vyhlásil 12. marca zaviedla špeciálne opatrenia na kontrolu šírenia nového koronavírusu.

READ  Austrálsky deň otvorených dverí 14: Hlava č. 9 pre Novaka Djokoviča, zneužitie a rešpekt Naomi Osaka

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close