Hlavné správy

Slovenský premiér 'miluje' svojich strelcov, pripravených vrátiť sa do funkcie

Slovenský premiér Robert Fico obvinil opozíciu z prípravy politicky motivovaného pokusu o vraždu. 15. mája v Huntlovej na strednom Slovensku bol Figo viackrát postrelený a vyžiadal si niekoľko operácií. Fico vo svojom prejave obvinil „aktivistu zo slovenskej opozície“ z toho, že za pokusom o jeho zabitie stojí, pričom opísal ozbrojenca. „Posol zla a politickej nenávisti.“

Robert Figo bol pred pár mesiacmi niekoľkokrát zastrelený.

Vo svojom prvom verejnom prejave po zastrelení premiér Robert Figo Obvinil slovenskú opozíciu z prípravy politicky motivovaného pokusu o vraždu. Video prejav opísal Figovu postavu a jeho túžby obnoviť prácu a bol zverejnený v stredu prostredníctvom oficiálnych facebookových stránok jeho politickej strany Smar a jeho samotného.

15. mája v Handlovej na strednom Slovensku si Figo po viacnásobnom výstrele vyžiadal niekoľko operácií, pripomenul NY Times. Po prepustení z nemocnice 30. mája sa zotavuje vo svojom bratislavskom domove. Figo opísal svoje pokračujúce zotavovanie a povedal, že by to bol „menší zázrak“, keby sa mohol vrátiť do práce o niekoľko týždňov. Naďalej tvrdil, že sa liečil ambulantne a útok ho skutočne zranil, informoval NYT. Podľa anglického prekladu, ktorý poskytli Fico a Smer, je jeho cieľom postupný návrat do práce koncom júna alebo začiatkom júla, „ak všetko pôjde podľa plánu“.

Figo vo svojom prejave obvinil „aktivistu zo slovenskej opozície“ z toho, že za jeho pokusom o vraždu stál, pričom ozbrojenca označil za „posla zla a politickej nenávisti“. Povedal, že nemôže uveriť, že útok spáchal iba jeden šialenec. Opozícia účasť na streľbe kategoricky poprela. Strana slobody a solidarity a líder hlavnej opozičnej strany Progresívne Slovensko Michael Cimeka vydali vyhlásenia, v ktorých odsúdili pokus o atentát a dištancovali sa od akéhokoľvek spájania s ozbrojencom, uviedol NYT.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close