Zábava

Slovenský premiér Robert Fico zverejnil po streľbe prejav na internete

Slovenský premiér Robert Fico zverejnil na internete prejav vo svojom prvom vystúpení od pokusu o atentát pred tromi týždňami.

V prejave zverejnenom na Facebooku pred voľbami do Európskeho parlamentu vo štvrtok pán Figo uviedol, že útok si vážne vyžiadal daň na jeho zdraví a že „by to bol malý zázrak, keby som sa o niekoľko týždňov vrátil do práce“.

Fico sa zotavuje z viacerých rán po strele do brucha 15. mája pri pozdrave priaznivcov v meste Handlová, 135 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Bratislavy.

Útočníka zatkli.

Figo povedal, že sa má vrátiť do práce koncom júna a k svojmu útočníkovi „nenávidí“.

„Odpúšťam mu,“ povedal.

Kritizoval opozíciu a ďalších: „Veď je predsa jasné, že je poslom zla a politickej nenávisti.“

Figo naznačil, že jeho názory na ruskú vojnu proti Ukrajine a ďalšie otázky, ktoré sa výrazne odlišujú od európskeho hlavného prúdu, z neho urobili obeť.

„Je kruté to povedať, ale EÚ nemá právo mať iný názor,“ povedal a z údajnej situácie obvinil bližšie nešpecifikované západné krajiny.

Pán Figo bol minulý týždeň prepustený z nemocnice v centre Banskej Bystrice a prevezený do svojho domova v Bratislave, kde sa naďalej zotavuje.

Video z útoku ukazuje, ako sa natiahol a vystrelil päť rán, keď muž vykročil vpred, aby si potriasol rukou s ľuďmi zhromaždenými na barikádach.

Okamžite podstúpil päťhodinovú operáciu a o dva dni neskôr dvojhodinovú.

Jeho vláda tiež vynaložila úsilie na prepracovanie verejnoprávneho vysielania, čo by podľa kritikov dalo vláde plnú kontrolu nad verejnoprávnou televíziou a rozhlasom.

To spolu s jeho plánmi na novelizáciu trestného zákona o zrušení špeciálneho protikorupčného prokurátora vyvolalo u odporcov obavy, že Slovensko povedie ešte autoritárnejšou cestou.

READ  Goff hovorí Andreeve, že sa poučí z „hlúpeho“ French Open

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close