Hlavné správy

Slovenský premiér Robert Figo podstúpil druhú operáciu v priebehu dvoch dní po pokuse o atentát, ktorý ho zanechal v „extrémne zlom“ stave | Svetové novinky

Robert Figo, ktorý bol v stredu niekoľkokrát postrelený, sa momentálne zotavuje v Univerzitnej nemocnici FD Roosevelta v Banskej Bystrici.

Autor: Dylan Donnelly, spravodajca


Pia, 17. mája 2024 o 17:36, Spojené kráľovstvo

Slovenský premiér Robert Figo podstúpil v priebehu dvoch dní druhú operáciu po tom, ako bol pri prvom pokuse o atentát v Európe po viac ako 20 rokoch niekoľkokrát zastrelený.

59-ročný muž bol niekoľkokrát zastrelený Pri stredajšom zdravení priaznivcov v bývalom baníckom meste Handlová. V súvislosti so streľbou bola zatknutá jedna osoba.

pán Figo Zostal so život ohrozujúcimi zraneniami a novozvolený slovenský prezident, ktorého stav sa zlepšil, povedal, že smrti unikol „o vlások“.

čítaj viac:
Kto je Robert Fico premiérom Slovenska?

V súčasnosti sa zotavuje v banskobystrickej Univerzitnej nemocnici FD Roosevelta a podstúpil druhú operáciu na odstránenie mŕtveho tkaniva z tela.

Riaditeľka nemocnice Miriam Lapuniková uviedla, že podstúpil CT vyšetrenie a teraz je na jednotke intenzívnej starostlivosti bdelý a stabilizovaný, no jeho stav je stále „veľmi vážny“.


Obrázok:
Miriam Lapuniková uviedla, že Robert Figo podstúpil v piatok druhú operáciu na odstránenie mŕtveho tkaniva. Obrázok: A.P

Podpredseda vlády Robert Galiniak novinárom povedal: „A myslím si, že potrvá niekoľko dní, kým budeme s istotou poznať smer rastu.“

Polícia priviedla podozrivého do jeho domu, keď sa pán Figo naďalej zotavoval z útoku – prvého pokusu o atentát na európskeho politického vodcu za viac ako 20 rokov.

Slovenská televízia Markíza odvysielala zábery podozrivého s políciou v meste Levice a informovala, že policajti zaistili počítač a niektoré dokumenty.

Dom slovenského premiéra podozrivého zo streľby urobil raziu

Potom ho vytiahli a posadili späť do policajného auta.

Podozrivý bol predtým menovaný 71-ročný Juraj Sindula. Hovorí sa o ňom, že je spisovateľ a básnik.

READ  Alex Bolt porazil Slováka Norberta Komposa

Vyhlásil to vo štvrtok novozvolený prezident Peter Pellegrini Premiér prežíva „najhoršie dni a dni svojho života“. Po streľbe.

Prečítajte si viac na Sky News:
Svetová golfová jednička hrá niekoľko hodín po svojom zatknutí veľké turnaje

Boli nájdené telá troch rukojemníkov zabitých na hudobnom festivale

Sledujte Sky News na WhatsApp

Držte krok so všetkými najnovšími správami zo Spojeného kráľovstva a z celého sveta sledovaním Sky News

Klepnite tu

„Ak by boli strelné rany len niekoľko milimetrov na oboch stranách, nazvali by sme ho zosnulým premiérom,“ povedal.

Pán Figo je už dlho rozhádanou postavou. Jeho minuloročný návrat k moci na proruskom, protiamerickom lístku vyvolal obavy medzi členmi EÚ a NATO, že by ešte viac odcudzil svoju krajinu od západného hlavného prúdu.

Toto je limitovaná verzia príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

Otvorte plnú verziu

Vláda pod jeho vedením zastavila dodávky zbraní Ukrajine a jeho odporcovia sa obávajú, že povedie Slovensko po stopách Maďarska Viktora Orbána.

Proti politike pána Fica sa v hlavnom meste i na celom Slovensku niekoľkokrát zišli tisíce ľudí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close