Technológie

Slovenský premiér vyzýva EÚ, aby poslala semená ukrajinským farmárom – EURACTIV.com

Ukrajinskí farmári teraz vstupujú do sezóny sejby a premiér Edward Hecker (OĽaNO) v utorok vyzval Európsku úniu, aby im poskytla osivá, aby sa vyhli celosvetovému nedostatku potravín.

V ukrajinskej delegácii boli dvaja poslanci a starosta Melitopolu Ivan Fedorov. Okrem Heckera sa stretli aj s prezidentkou Zuzanou Čaputovou a hovorcom NR SR Borisom Kollárom (Sme Rodina).

Delegácia opätovne vyjadrila vďaku Slovensku, ktoré je v súčasnosti významnou dopravnou krajinou, za humanitárnu pomoc Ukrajine.

„Všetky civilizované svety by sa mali správať ako Slovensko,“ povedal Fedorov. Heger však povedal, že Ukrajina potrebuje viac. Semená sú pre Ukrajincov nevyhnutné, takže ich farmári môžu pestovať plodiny a chrániť aspoň časť exportu krajiny.

„Musíme spolupracovať s ostatnými krajinami, aby sme zabezpečili adekvátne osivá pre ukrajinských farmárov,“ zdôraznil Heger.

Ďalším problémom je prístup k humanitárnej pomoci. „Niektoré mestá sú okupované alebo obkľúčené a Rusko nepovoľuje pomoc. Je to výzva. Ak sa pomoc nedostane ku každému, kto ju potrebuje, už chápeme, že nejde len o výšku pomoci,“ povedal Heger.

Premiér hovoril o potrebe pomôcť Ukrajine po vojne, čo by sa podľa neho malo urobiť dvakrát. Po prvé, Ukrajina bude potrebovať finančnú pomoc. Časť II by mala byť reformnou skupinou, ktorá Ukrajine pomôže rýchlo splniť všetky podmienky potrebné na vstup do EÚ.

READ  Návratnosť systému PS5 má čistú asynchrónnu online funkciu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close