Veda

SpaceX buduje takmer 1500 satelitov Starlink ročne

SpaceX odhalil niekoľko kľúčových detailov o svojej rastúcej konštelácii satelitného internetu Starlink v nedávnej regulačnej prezentácii, ktorá sa dotýkala celkových investícií, vývoja používateľských terminálov a výrobných možností kozmických lodí.

Starlink je už jednou najväčšou satelitnou konšteláciou na svete tromi alebo viacerými faktormi, Starlink je po deviatich mesiacoch uvedenia na trh silných viac ako 500 operačných satelitov a spoločnosť má odteraz do konca roka naplánovaných najmenej 5 až 8 ďalších misií. 2020. Na ďalšie rozšírenie najväčšej satelitnej konštelácie na svete však musí byť SpaceX tiež najplodnejším výrobcom satelitov na svete do roku 2020. najmenej rádová hodnota.

Od prvého uvedenia spoločnosti Starlink na trh Starlink v máji 2019 spoločnosť zostala mimoriadne tajná, pokiaľ ide o bezprecedentnú infraštruktúru na výrobu satelitov, ktorú musela tiež rozvíjať. Okrem niekoľkých pripomienok generálneho riaditeľa Elona Muska a občasných útržkov od regulačných dokumentov alebo konferencií o vesmíre je známe len veľmi málo vecí a nebola zverejnená ani jedna fotografia. FCC ex parte predstavenie s niekoľkými konkrétnymi podrobnosťami sa teda stalo prekvapením, ktoré odhaľuje, že SpaceX stavia vo svojej továrni v Redmonde vo Washingtone najmenej 120 satelitov Starlink mesačne.

Balík 60 satelitov Starlink v1.0. (SpaceX)

Na základe predchádzajúcej analýzy zariadení Redmond v SpaceX má spoločnosť asi 150 000 štvorcových stôp (14 000 m ^ 2), s ktorými je pravdepodobne tretina až polovica vyhradená na zostavenie satelitnej zostavy. Napriek relatívne malým zariadeniam SpaceX tvrdí, že aktívne buduje 120 satelitov mesačne – čo zodpovedá najmenej 1440 kozmickým lodiam ročne. Znamená to, že SpaceX chrlí viac ako 30 metrických ton (~ 69 000 lb) satelitov každý mesiac, čo je takmer určite bezprecedentná história výroby satelitov.

READ  Čínske rakety na uskutočňovanie nekontrolovaného návratu; Nie je jasné, kam budú trosky padať: Správa
Animácia satelitnej konštelácie Starlink spoločnosti SpaceX. (SpaceX)

Trvalo by to viac ako 12 mesiacov, čo by predstavovalo približne 360 ​​metrických ton (o 10% ťažšie ako plne poháňaná raketa Falcon 9 V1.0) satelitov postavených každý rok. Stručne povedané, s extrémne malou (a teda účinnou) základňou prevádzky, SpaceX pravidelne vyrába obrovské množstvo satelitov – dosť na to, aby si na neurčitý čas udržali dva úplné spustenia Starlink mesačne. Pri tejto rýchlosti by SpaceX mohol pomerne ľahko dokončiť prvú ~ 4400-satelitnú fázu zostavy Starlink za iba tri roky.

Výrobná kapacita alebo efektívnosť by sa musela výrazne rozšíriť, aby SpaceX dokončil druhú (~ 12 000 satelitov) a tretiu (~ 40 000 satelitov) fázy konštelácie Starlink. Do tej doby by však prvá fáza pravdepodobne priniesla značné príjmy a optimisticky by umožnila SpaceX na samofinancovanie budúceho rastu alebo prinajmenšom dramatické zníženie potreby získavania finančných prostriedkov.

Iba niekoľko z ôsmich spustení spoločnosti Starlink, ktoré spoločnosť SpaceX dokončila len v roku 2020. (SpaceX)

V rovnakom duchu obsahovala rovnaká prezentácia FCC ex parte poznámku, že „SpaceX doteraz investoval stovky miliónov dolárov do spoločnosti Starlink“, vrátane „vyše 70 miliónov dolárov na vývoj a výrobu tisícok používateľských terminálov mesačne.“ Inými slovami, SpaceX zrejme utratil menej – a možno oveľa menej – viac ako 1 miliardu dolárov na navrhovanie, výrobu a vypustenie takmer 600 satelitov. Pre porovnanie, konkurent OneWeb zrejme utratil viac ako 3,4 miliardy dolárov a požiadal o bankrot skôr, ako vypustil dokonca 100 satelitov.

Táto výnimočná účinnosť, ako už niekoľkokrát poznamenal generálny riaditeľ Elon Musk, pravdepodobne urobí zo Starlink prvú konšteláciu satelitného internetu s nízkou obežnou dráhou (LEO) v histórii nie skrachovať. Spoločnosť dúfa, že po 14. satelitnom vypustení satelitu v1.0 začne v súčasnosti oveľa širší beta test Starlink – v súčasnosti štyri spustenia. Ak počas tohto beta testu všetko pôjde dobre, Starlink by sa mohol stať prvou internetovou konšteláciou LEO v histórii, ktorá začne vytvárať značné príjmy krátko potom.

READ  Planéty hyacintu môžu byť obývateľné oceánske svety

Prezrite si informačné bulletiny spoločnosti Teslarati pre rýchle aktualizácie, miestne perspektívy a jedinečné pohľady na procesy spúšťania a obnovy rakiet SpaceX,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close