Ekonomika

Spoločnosť Canyon predstavila elektrický šliapací automobil s dojazdom 150 km

Nemecká spoločnosť Canyon, ktorá sa špecializuje na bicykle a elektrobicykle, predstavila koncept elektrického šliapacieho automobilu „Future Mobility Concept“. Musí kombinovať to najlepšie zo sveta elektrických bicyklov a elektromobilov.

spoločnosť kaňon uvádza, že ich „Koncept budúcej mobility“ vypĺňa medzeru medzi elektrickým bicyklom a autom, čo predstavuje alternatívu pre automobil aj bicykel.

Ambíciou Nemcov je urobiť z tohto špeciálneho vozidla najlepší dopravný prostriedok do práce. A to kombináciou veľkých výhod automobilov a bicyklov. Jazdou v jazdných pruhoch sa bude dať vyhnúť zápcham. Uzavretá kabína a 4 kolesá zaručujú ochranu pred nepriaznivým počasím a stabilitu.

„Je dosť rýchly a stabilný na to, aby letel na otvorenej ceste, a dostatočne ľahký a mobilný, aby vkĺzol do jazdného pruhu pre bicykle.“ uvádza kaňon.

Tiež ako „kabriolet“

Veľkou výhodou predstaveného konceptu v porovnaní s elektrobicyklom môže byť jeho kabína, ktorá chráni pred nástrahami počasia. „Vodič“ si však za dobrého počasia môže vychutnať pocit z kabrioletu. Je to tak preto, lebo časť kabíny sa dá po koľajniciach posunúť dopredu, čím sa nad hlavou vytvorí voľný priestor.

Za jazdcom je dostatok miesta pre dieťa, batožinu alebo nákupy. Kabínu je možné pri nastupovaní a vystupovaní posúvať ešte viac vpred, čo tieto činnosti výrazne uľahčuje.

Koncepcia budúcej mobility v Canyone sa ovláda „intuitívnym riadením pomocou bočnej lišty, v ktorej 2 joysticky umiestnené na ľavej a pravej strane vodiča otáčajú vozidlo, a to aj v ostrom polomere otáčania – 7 metrov.“

Batéria vozidla má kapacitu asi 2 kWh, pričom podľa výrobcu poskytne dojazd 150 km. Vyplýva to z cyklu WLTP, ktorý je prispôsobený podobnému segmentu vozidiel. Počas tohto skúšobného cyklu je v činnosti maximálna rýchlosť až 60 km / h.

READ  Ceny výrobcov na Slovensku v auguste porastú

Koncepcia budúcej mobility by mala byť základom vozidla, ktoré v budúcnosti vstúpi na trh. Viac podrobností však zatiaľ nie je známych.

Zdroj: Kaňon

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla by mohla vyrábať elektrické bicykle, tvrdí Elon Musk
Škoda tiež predstavila kríženie medzi elektrickým bicyklom a elektromotorom
Bicykle by mohli byť oslobodené od DPH. Nie však elektrické

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close