Technológie

Spoločnosť Oculus VR bude vo virtuálnej realite vyžadovať prihlásenie na Facebook

Do roku 2023 sa nový typ prihlásenia bude vyžadovať iba pre nové registrácie.

Spoločnosť Oculus, ktorá predstavuje niekoľko generácií náhlavných súprav pre virtuálnu realitu, nedávno zasiahla čierna značka Oculus Quest. Umožňuje prevádzku virtuálnej reality bez počítača – má vo vnútri mobilnú čipovú sadu a batérie. Podporuje tiež pripojenie k počítaču pre hry a aplikácie vyššej kvality.

K dispozícii je tiež nová generácia, na ktorú padli prvé fotografie. V súčasnosti však existujú informácie, ktoré veľa používateľov nepotešia. S novou aktualizáciou už nebude možné sa zaregistrovať v spoločnosti Oculus, musíte sa však prihlásiť pomocou svojho účtu Facebook. Doteraz boli k dispozícii obe možnosti.

Oculus VR patrí do Facebooku a tento krok nie je prekvapením. Facebook „uzamkne“ používateľov pod jedným zo svojich vlastných účtov a svojej vlastnej platformy. Obmedzenie nadobudne účinnosť v októbri a bude sa vzťahovať iba na nové registrácie. V roku 2023 však bude existujúcim používateľom možnosť prihlásenia sa prostredníctvom účtov Oculus ukončená.

Možná strata údajov, zachovaná anonymita

Zaujímavé je, že ak sa v uvedenej lehote neprihlásite cez Facebook, údaje niektorých aplikácií a hier sa môžu stratiť. Facebook však uviedol, že sa pokúsi zabezpečiť celý proces, aby používatelia nestratili zakúpený obsah.

Aj keď ste prihlásení cez Facebook, stále môžete zostať „anonymní“ z pohľadu, že vás priatelia nebudú môcť nájsť vo virtuálnej realite a prípadne sa s vami spojiť. Spoločnosť by tiež nemala zdieľať žiadne informácie o časovej osi a ďalších miestach v tomto režime.

Podľa posledného sčítania ľudu má najpoužívanejšia sociálna sieť viac ako 2,5 miliardy aktívnych používateľov mesačne.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close