šport

Srbsko bez Novaka Djokoviča utrpelo šok na Davisovom pohári, keď v kvalifikácii prepadlo Slovensku

Srbsko, víťaz Davisovho pohára z roku 2010, nemalo v tohtotýždňovej kvalifikácii svetovú jedničku Novaka Djokoviča a v Kraljeve prehralo so Slovenskom 0:4.

Po ťažkej kampani na Australian Open bude 24-násobný víťaz majora tráviť čas so svojou rodinou v španielskej Marbelle počas kvalifikácie o Davisov pohár, povedal v stredu (31. januára) pre bosnianske noviny kapitán Srbska Viktor Troicki.

„Neverím, že príde (na kvalifikáciu Davisovho pohára), je v Španielsku so svojou rodinou,“ povedal v stredu pre Sportal.rs.

Srbsko si však bez svojho najlepšieho hráča neporadilo, keďže doma so Slovenskom prehralo 0:4. Kvalifikačná baráž Davisovho pohára sa pre semifinalistov z roku 2023 začala zle, keď svetová 41. hráčka Miomir Kejmanovič prehrala 6:7(2), 2:6 so svetovou jednotkou Lucasom Kleinom 142 a zabezpečila hosťom vedenie 1:0. .

Slovensko sa ujalo vedenia 2:0, keď najlepší nasadený Alex Molkan porazil svetovú 53-ku Dušana Lajoviča 4:6, 6:2, 6:0. Stretnutie bolo efektívne rozhodnuté v nasledujúcom zápase, keď Lukasz Klein a Igor Jeliney porazili Miomira Kecmanoviča a Nikolu Kasiča 7:6(4), 6:3 vo štvorhre.

Svetová 34. hráčka Laszlo Djer potom vstúpila do srbského kurtu na mŕtvej gume, ale odstúpila 3:4 pre Lukasa Pokorného. Za nerozhodného stavu 4:0 bolo finále medzi Lajovičom a Kleinom zrušené, čím sa Slovensko dostalo do finále Davisovho pohára v roku 2024.

Srbsko medzitým zostúpi do fázy I. svetovej skupiny Davisovho pohára. Neskôr v tomto roku si zmerajú sily v play-off I. svetovej skupiny. Ak Srbky vyhrajú tento zápas, postúpia do vyraďovacích bojov opäť na budúci rok.


„Mojou prioritou je vyhrať Davisov pohár“ – Novak Djokovič v roku 2023

Novak Djokovič reaguje po prehre Srbska s Talianskom vo finále Davisovho pohára v roku 2023
Novak Djokovič reaguje po prehre Srbska s Talianskom vo finále Davisovho pohára v roku 2023

Novak Djokovič sa vždy tešil z možnosti zúčastniť sa 124-ročných tímových podujatí. Vlani v septembri dokonca povedal, že doviesť Srbsko k druhému titulu v Davisovom pohári je jeho hlavnou prioritou.

„Mojou prioritou je vyhrať Davisov pohár. Dúfajme, že to príde postupne,“ povedal Djokovič v septembri 2023.

Tento 24-násobný víťaz major splnil svoj sľub, keď porazil najlepších 25 hráčov ako Cameron Norrie a Alejandro Davidovič Fogina a pomohol Srbsku dostať sa do semifinále Davisovho pohára len po piatykrát od začiatku turnaja.

Bohužiaľ, Djokovič nebol predurčený na slávu Davisovho pohára v roku 2023, keď stratil obe remízy v semifinálovej porážke 1:2 proti Taliansku. Najprv premárnil tri mečbaly, aby prehral 2-6, 6-2, 5-7 so svetovou štvorkou Janic Sinner, predtým, než sa spojil s Miomirom Kecmanovičom a prehral rozhodujúcu remízu vo štvorhre 3-6, 4-6.

Rýchle odkazy

Ďalšie diela od Sportskeida

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close