šport

Starostka šerifa bola prvou egyptskou ženou, ktorá sa dostala do štvrťfinále WTA

Egyptský starosta Sheriff oslavuje svoj názor 26. mája 2021 na Roland Corros v Roland Corros v Paríži vo Francúzsku v tretí deň kvalifikačného dňa. (Foto: Matthew Myrville / Icon Sport)

Starosta Egypta šerif sa stal prvým Egypťanom, ktorý vo štvrtok postúpil do štvrťfinále podujatia Tenisovej asociácie žien (WTA), a zapísal sa do histórie tým, že na 16. ročníku Winners Open v rumunskej Kluži-Napoca porazil v 16. kole Alexandru Eilu z Filipín.

Spisová fotografia: Egyptský starosta šerif v akcii počas posledného tenisového zápasu. / VCG

Šerif dosiahol míľnik tým, že do hodiny zdolal Eilu v dvoch setoch 6: 2, 6: 2 a zaznamenal posledných osem stretnutí proti ôsmej nasadenej Kristíne Kukovej zo Slovenska.

Dvadsaťpäťročná hráčka, ktorá minulý mesiac vypadla v prvom kole olympijského tenisového turnaja, zdolala prvnú nasadenú Francúzku Alice Cornetovú v dvoch setoch, aby si v predchádzajúcom kole pripísala impozantné víťazstvo.

Semifinálové stretnutie s Christinou Bliskovou alebo miestnym obľúbencom Michailom Busernescuom odohrá World 119 vedľa Kukovej.

Začiatkom tohto roka sa šerifka stala prvou Egypťankou, ktorá získala grandslamový titul, keď vyhrala svoj zápas prvého kola nad Chloe Pocketovou z Francúzska na Australian Open v Melbourne.

Ismail El Shafi, posledný Egypťan, ktorý získal grandslamový titul vo dvojhre, sa dostal do štvrtého kola US Open 1974.

READ  Analýza Chicago Blackhawks, komentár, týždenná aktualizácia k 31. januáru: Tradície

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close