Zábava

Stav slovenského premiéra sa po streľbe mierne zlepšil: Nemocnica

Slovensko: Stav slovenského premiéra Roberta Fica sa mierne zlepšuje, uviedla v piatok nemocnica, ktorá ho ošetruje.

Slovenský premiér bol minulý týždeň zastrelený a vážne zranený, keď pozdravil svojich priaznivcov v centre mesta Handlová, čo vyvolalo obavy z prehlbovania rozporov v politicky polarizovanej krajine.

Figo absolvoval dve zdĺhavé operácie v nemocnici v centre Banskej Bystrice a označili ho za stabilizovaného, ​​ale vážneho.

Vo svojej najnovšej dennej aktualizácii o Ficovi však nemocnica v piatok uviedla: „Stav premiéra je stabilizovaný s miernym zlepšením.

„Dúfame, že tento pokrok bude pokračovať,“ dodala nemocnica bez toho, aby poskytla ďalšie podrobnosti o ďalších krokoch Figovej liečby.

Jeho blízky politický spojenec, podpredseda vlády Robert Kaliňák, v stredu povedal, že Fico zostane v banskobystrickej nemocnici a jeho presun do iného zariadenia „určite neprichádza do úvahy“.

Obvineného strelca, ktorého slovenské médiá identifikovali ako 71-ročného básnika Juraja Sintulu, v sobotu obvinili z úkladnej vraždy v štádiu pokusu a poslali ho do vyšetrovacej väzby.

Podľa súdneho dokumentu, ktorý videla agentúra AFP, podozrivý povedal, že zastrelil Figa na protest proti ukrajinskej vláde.

„Počas procesu uviedol, že sa rozhodol konať, pretože nesúhlasí s politikou súčasnej vlády,“ napísal v sobotňajšom rozhodnutí sudca pre prípravné konanie Roman Buchowski.

Obžaloba ako dôvod uviedla rozhodnutie vlády o zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry, rozhodnutie vlády zastaviť posielanie vojenskej pomoci Ukrajine, ako aj obťažovanie médií.

Pokus o atentát šokoval Slovensko, ktoré je členom EÚ, kde Fico (59) nastúpil do úradu v októbri po tom, ako jeho strana Smar vyhrala parlamentné voľby.

Fico, ktorý je vo funkcii premiéra už štvrté funkčné obdobie, prerušil vzťahy s Ukrajinou po tom, čo spochybnil suverenitu susednej krajiny, ktorá bojuje proti ruskej agresii.

READ  All Elite Wrestling na DAZN: Ako sa pozerať, čo je na programe, televízne programy a zoznam udalostí

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close