Hlavné správy

Stoltenberg vyzval Rusko, aby vyšetrilo stav núdze

Dlhodobý kritik námorného Kremľa je v súčasnosti hospitalizovaný v nemocnici Charité v Berlíne. Bol dopravený do hlavného mesta Nemecka z nemocnice v sibírskom meste Omsk. Bol tu hospitalizovaný minulý štvrtok po núdzovom pristátí lietadla, keď sa cítil chorý počas letu z Tomska, Sibír do Moskvy. Navalny neskôr stratil vedomie.

Priaznivci tvrdia, že až do času na sibírskom letisku niekto miešal jed pred odchodom do Moskvy. Nemeckí lekári v pondelok oznámili, že v Námornom tele boli nájdené inhibítory cholínesterázy, čo naznačuje otravu. Rusko nezačalo trestné vyšetrovanie Navalny a hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že nevidí dôvod, pokiaľ sa v jeho tele nenachádza konkrétna toxická látka.

„Teraz potrebujeme transparentné vyšetrovanie, aby sme zistili, čo sa stalo, a zabezpečili, aby zodpovední boli zodpovední.“ povedal Stoltenberg po príchode do Berlína, aby sa stretol s ministrami obrany EÚ. „Nemáme dôvod pochybovať o nálezoch lekárov v nemocnici (Charité),“ pridaný.

Stoltenberg sa tak pripojil k rastúcemu počtu medzinárodných výziev, ktoré Rusko žiada o vyšetrenie prípadu. Nemecko, Francúzsko, Británia a Spojené štáty vyžadujú dôkladné a transparentné vyšetrenie prípadu. Navalnyj je posledným z dlhého zoznamu protivníkov Kremľa, ktorí vážne ochoreli alebo zomreli na otravu – či už sú údajnými alebo dokázanými.

READ  "Najväčšie zbrane IFBB": 291-librové roztrhané slovenské zviera opustilo kulturistický svet kvôli obvineniam z Photoshopu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close