Hlavné správy

Ako slovenskí mestskí aktivisti prenášajú Bratislavu zo zeme – The Calvert Journal

Crazy Teese vytvorili dočasné pergoly pre drevené sedenia, vyvýšené záhony a terasy. Každú sobotu organizovali remeselné stretnutia a spolupracovali s miestnymi obyvateľmi. Plán to nebol jednoduchý: názory a názory obyvateľov boli veľmi rozdielne, finančná a terasová zaťažiteľnosť nízka a právne bariéry hádzali do hry bežné kľúče. Po prvé, ak je na konkrétnu terasu právny nárok, často je rozdelená medzi viacerých partnerov. Pred začatím rekonštrukcií si zmluvné podmienky vyžadujú súhlas každého zákonného vlastníka a je len malá nehybnosť, pokiaľ ide o to, čo sa v skutočnosti dá robiť z hľadiska práce.

„Veci sa hýbu pomaly, ale idú dopredu. Hlavne, že sa ľudia v sobotu zapájajú do pracovných stretnutí, sú radi, že sa na terasách niečo robí.“

Napriek všetkej práci, ktorá sa ešte musí vykonať, sú tieto projekty stále len škrabancami na povrchu veľkého mestského problému. Na jednom z týchto občianskych stretnutí zaznieva sentiment: „Ak je architektonická tradícia na programe našich úradov, verejnej správy alebo súkromného sektora, nemali by sme sa o to pokúšať,“ hovorí Martin Liptack. „Teraz to však robíme, snažíme sa svojou činnosťou odvádzať dobrú prácu a meniť pohľad verejnosti. Prirodzene, že to nevyrieši problémy, ktoré sú na dosah ruky, ale otvorí to otázky, ukáže určitým smerom, resp. motivovať ľudí.

READ  Niektoré slovenské veľvyslanectvá by mali byť zatvorené

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close