Veda

Strach zo šírenia škrkavky jedením kebabov z medvedieho mäsa na rodinnom stretnutí

Šesť členov rodiny ochorelo na zriedkavé parazitárne ochorenie spôsobené larvami škrkavky po zjedení kebabov z medvedieho mäsa.

A správa Správa, ktorú tento týždeň zverejnilo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, odhalilo nové podrobnosti o epidémii, ktorá začala v júli 2022 s deviatimi úmrtiami. Rodinné stretnutie v Južnej Dakote.

Člen rodiny priniesol na stretnutie mäso z čierneho medveďa uloveného v severnej Kanade. Mäso sa skladovalo v domácej mrazničke 45 dní. Lov čiernych medveďov je legálny v Kanade a mnohých štátoch USA.

Z rozmrazeného mäsa si domáci robili kebab, jedli aj grilovanú zeleninu. CDC. Podľa , rodina mala problém určiť, či sú kebaby úplne uvarené, pretože mäso malo tmavú farbu. Preto sa podával nevedomky a jedol sa surový.

O týždeň neskôr sa člen rodiny – 29-ročný muž žijúci v Minnesote – sťažoval na horúčku, silnú bolesť svalov a opuchy okolo očí. Kvôli symptómom musela byť dvakrát hospitalizovaná.

Potvrdili sa, že osoba má protilátky proti škrkavke nazývanej Trichinella. Päť ďalších členov rodiny malo tiež príznaky ako horúčka, bolesť hlavy, bolesť žalúdka, hnačka, bolesť svalov a opuch okolo očí.

U dvoch ďalších ľudí, ktorí boli vystavení vírusu, sa príznaky nevyvinuli a C.D.C. Nepodarilo sa potvrdiť, či bola deviata osoba vystavená Trichinella.,

CDC. testovali zostávajúce mrazené mäso a zistili larvy rovnakého druhu škrkavky.

Agentúra odhadla, že všetkých šesť členov rodiny malo trichinelózu, chorobu spôsobenú konzumáciou nedostatočne tepelne upraveného mäsa kontaminovaného larvami Trichinella.

Takéto infekcie sú zriedkavé. Od januára 2016 do decembra 2022 CDC identifikovalo sedem ohnísk trichinelózy v USA, ktoré zahŕňali 35 pravdepodobných alebo potvrdených prípadov. Väčšina prípadov sa týkala medvedieho mäsa.

Trichinelóza nie je tá istá parazitická infekcia, ktorú spomínal prezidentský kandidát Robert F. Kennedy Jr. nedávno odhalené Kennedy vysvetlil, že infekcia mozgu, ktorú utrpel, pochádza z lariev pásomnice bravčovej.

READ  Pani Rachel oznamuje, že si od TikTok berie duševnú dovolenku pre „zraňujúce“ komentáre

CDC. oznámili, že dvaja infikovaní ľudia, ktorí sa zúčastnili stretnutia rodiny, jedli zeleninu bez mäsa. Mäso infikované Trichinella môže spôsobiť krížovú kontamináciu, takže mäso a jeho šťavy by sa mali pri varení uchovávať oddelene od iných potravín.

Traja členovia rodiny boli hospitalizovaní, každý z nich jedol medvedie mäso. Dostal liečbu s názvom Albendazol, ktorá zabíja parazitické červy a ich larvy.

Všetkých šesť ľudí sa z choroby vyliečilo.

CDC. Správa varuje, že zmrazenie mäsa nezničí všetky druhy Trichinella. Napríklad mäso medveďa na rodinnom stretnutí bolo kontaminované kmeňom, ktorý sa našiel u arktických medveďov a je odolný voči mrazu.

„Ľudia, ktorí jedia mäso z voľne žijúcich zvierat, by si mali uvedomiť, že správne varenie je jediným spoľahlivým spôsobom, ako zabiť parazity Trichinella,“ napísali autori správy.

CDC. Wild odporúča variť mäso na vnútornú teplotu najmenej 165 stupňov Fahrenheita, čo by sa malo overiť teplomerom na mäso – nie pohľadom na farbu mäsa.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close