Hlavné správy

Stredopoliar Realu Salt Lake Albert Rusnak menovaný v kvalifikácii majstrovstiev sveta na Slovensku

Herriman, Utah (utorok 16. marca 2021) – Skutočné soľné jazero Záložník Albert Rusnak Slovensko sa dostalo do užšieho výberu pre prvé kolo kvalifikácie na svetový pohár FIFA 2022 v Katare. Očakáva sa, že sa vráti s RSL počas predsezónneho tréningu tímu v arizonskom Duluth od 31. marca do 10. apríla.

„Sme veľmi radi, že Albert má túto príležitosť kvalifikovať Slovensko na majstrovstvá sveta 2022,“ uviedol generálny riaditeľ RSL Elliott Fall Povedané. „Toto leto sa mu už podarilo kvalifikovať Slovensko na euro. Je to skvelá príležitosť na prilákanie pozornosti na veľkej scéne.“

Slovensko začne kvalifikáciu 24. marca na ceste proti Cypru, potom bude čeliť Slovensku 27. marca na Malte a Rusku 30. marca.

55 európskych tímov pridružených k FIFA je rozdelených do 10 skupín, pričom v skupine H sa ocitli Slovensko Chorvátsko, Cyprus Malta, Rusko a Slovinsko. Víťaz každého tímu sa automaticky kvalifikuje a finalisti budú bojovať o play-off o zvyšné miesta. Slovensko sa od roku 2010 nekvalifikovalo na svetový pohár FIFA a postúpilo do 16. kola pred pádom 2: 1 do Holandska.

Rusnak strelil vo svojej domovskej krajine päť gólov v tridsiatich zápasoch a nedávno pomohol kvalifikovať sa na majstrovstvá Európy 2020 UEFA, ktoré sa v lete 2021 oneskorili kvôli prebiehajúcej epidémii Govt-19.

Od vstupu do Realu Salt Lake v roku 2017 zaznamenal stredopoliar v 106 zápasoch 8 918 minút, prispel 30 gólmi a 28 asistenciami, čo je piate a siedme miesto v klubovej histórii.

Real Salt Lake začne svoju šestnástu sezónu v Major League Soccer v sobotu 24. apríla v Minnesote United a domov sa vráti budúci víkend v Sporting Kansas City na štadióne Rio Tinto v sobotu 1. mája o 12:00.

READ  Manažér vybavenia Mavericks pomáha pristáť s novým centrom Ryanom Harrisonom

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close