Hlavné správy

Penta Hospitals International a Siemens Healthcare International vytvárajú nové hodnotové partnerstvo na zlepšenie zdravotnej starostlivosti na Slovensku

Penta Hospitals International, najväčšia nadnárodná sieť nemocníc v strednej a východnej Európe, sa dohodla na strategickom partnerstve v hodnote viac ako 30 miliónov eur so spoločnosťou Siemens Healthcare. V Českej republike, Poľsku a na Slovensku prevádzkuje Penta Hospitals International viac ako 75 jednotiek vrátane 34 nemocníc a 41 ambulancií. Počas 15-ročného zmluvného obdobia bude Siemens Healthcare poskytovať komplexné služby pre Nemocnicu novej generácie Bory v Bratislave, najväčší slovenský súkromný zdravotnícky projekt.

Cieľom spolupráce je zlepšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti pomocou precíznej medicíny a digitálnych zdravotníckych riešení. Vďaka tejto spolupráci je Siemens Healthcare jedným z najväčších partnerov Penta Hospitals International na Slovensku.

„Siemens Healthcare je preferovaným partnerom v zdravotníctve pre dlhodobé hodnotové partnerstvá. Naše produkty, riešenia a služby zlepšujú presnosť a efektivitu zdravotnej starostlivosti. Naše inovatívne schopnosti nám zároveň umožňujú aktívne formovať digitálnu transformáciu zdravotníctva. Naše zákazníci sa spoliehajú na našu odbornosť, spoľahlivosť a kvalitu, najmä v klinickej oblasti Sonja Vehceli, senior viceprezidentka Siemens Healthcare a výkonná riaditeľka pre Blízky východ, Európu a Turecko, agresívne riešila rastúce náklady na zdravotnú starostlivosť a zároveň zlepšovali výsledky.

Nemocnica Bory je momentálne vo výstavbe v Bratislave a jej otvorenie je naplánované na rok 2023. Personál svetovej triedy využíva najmodernejšie technológie na liečbu pacientov s najkomplexnejšími potrebami. Získala 250 miliónov eur súkromných investícií, čo je najväčšia suma, aká sa kedy investovala do slovenského zdravotníctva.

„Nemocnica novej generácie Bory v Bratislave bude nielen vlajkovou loďou našej siete nemocníc, ale aj vlajkovou loďou celého slovenského zdravotníctva. Výsledkom nášho strategického spojenectva so Siemens Healthcare získame technologické prvenstvo v rádiologickej technológii Rýchla a presná diagnostika je nepochybnou požiadavkou na poskytovanie kvalitnej zdravotnej starostlivosti. Efektívnosť procesov, digitalizácia s prvkami AI, neustále inovácie a školenia zdravotníckeho personálu, to všetko prinesie pridanú hodnotu. Na základe našich dlhodobých pozitívnych skúseností so spoločnosťou Siemens Healthcare vo väčšine našich nemocničných sietí sme sa rozhodli urobiť krok vpred k väčšej spolupráci a partnerstvu s nimi. A sme radi, že to môžeme urobiť. Verím, že táto spolupráca pomôže formovať budúcnosť celého nášho zdravotníckeho priemyslu.“ Penta Hospitals International CEO Ma komentoval rtin Hreo.

READ  Marochi v Shrubbury Town ide so Slovenskom za medzinárodným snom

Počas kontraktu bude Siemens Healthcare poskytovať servis na mieste a nahradí viac ako 20 zobrazovacích a monitorovacích zariadení. CT, pokročilé terapie, zobrazovanie magnetickou rezonanciou (MRI), röntgen, molekulárne zobrazovanie a zariadenia nukleárnej medicíny sú zahrnuté v rámci tejto dohody. Najmodernejšie nástroje ako Smart Simulator, PEPconnect a Cinematic Anatomy sú prioritou v komplexnom vzdelávacom programe. Existujú aj inovatívne riešenia založené na AI, ktoré pomáhajú lekárom v ich práci.

V dôsledku toho budú nemocnice Penta profitovať z pokrokov v diagnostických nástrojoch a digitálnych riešeniach zdravotnej starostlivosti. Cieľom tejto strategickej aliancie je znížiť technologické riziko v nemocnici Bori nasadením najmodernejšieho vybavenia, nižšími celkovými prevádzkovými nákladmi, zefektívnením prevádzkových procesov a efektívnosti, uľahčením digitálnej konektivity a zabezpečením toho, aby zobrazovacie zariadenia aj naďalej spĺňali najprísnejšie štandardy odvetvia. Zamestnanci nemocníc dostávajú školenia a zdroje ďalšieho vzdelávania, aby pomohli zlepšiť starostlivosť o pacientov na Slovensku.

„Ako skutočný hodnotný partner veríme, že nová nemocnica môže pomôcť Bori dosiahnuť jej ambiciózny cieľ 35 000 hospitalizácií a 350 000 ambulantných vyšetrení ročne počas nasledujúcich 15 rokov. Spoločná dohoda je dôležitým krokom v posilňovaní vzájomnej spolupráce a zanecháva nezmazateľnú stopu v slovenskom zdravotníctve na ceste k modernizácii, digitalizácii a celkovej transformácii. Podľa Vladimíra Olca, generálneho riaditeľa Siemens Healthcare Slovakia,

Nemocnica Bory prináša na Slovensko najlepšiu prax medicíny a jej cieľom je zvyšovať úroveň zdravotnej starostlivosti vybavením nemocnice najmodernejšou medicínskou technikou a zamestnávaním najlepších odborníkov vo svojich odboroch. Hospital Bori je stredobodom mapy poskytovateľov zdravotnej starostlivosti v strednej a východnej Európe vďaka významným investíciám do medicínskych technológií, prispôsobených IT systémov a silnému zameraniu na medicínu založenú na dôkazoch. Pacient je stredobodom šiestich multidisciplinárnych medicínskych programov v nemocnici.

Očakáva sa, že sa vrátia špičkoví slovenskí odborníci z oblasti medicíny a ošetrovateľstva z Nemecka, Spojených štátov amerických a Rakúska, aby poskytovali vynikajúcu starostlivosť slovenským pacientom. Nemocnica Bory s flexibilným systémom riadenia lôžok dokáže naraz postarať o 400 pacientov a ročne ubytovať 35 000 hospitalizovaných pacientov.

READ  Slovenský NOC bude hostiť konferenciu In-Person Sport(R) Evolution

Zdroj: Medriva.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close