Hlavné správy

Študenti MHA v súčasnosti robia výskum na Slovensku

Šesť postgraduálnych študentov Master of Health Administration z University of Scranton prezentovalo výskum v 10Th ročník medzinárodnej konferencie o hospicovej a paliatívnej starostlivosti na Slovensku jesenný semester.

The Absolventi, ktorí navštívili Slovensko boli: Brandon Dagrosa '23, Hazel Township; Rudu GándhíScranton; Abigail Lynott '23, Dalton; Brutha PatelTungannock; Rebecca Reynoldsová '23, Bradley Beach, New Jersey; A Christopher TalokaStanica Bieleho domu, New Jersey.

Na konferencii Dagrosa a Gándhí hovorili na tému „Riešenie nedostatku ošetrovateľstva pri skríningu rakoviny krčka maternice a starostlivosti na konci života“; Patel a Reynolds „CHOCHP a kardiovaskulárne choroby v akútnej a paliatívnej liečbe rozdiely;“ Taloka prezentovala výskum medicínskych aplikácií umelej inteligencie v rámci Slovenska; a Lynott prezentovali výskum „Psychiatrické služby v hospicovej starostlivosti“ uskutočnený s postgraduálnym študentom Scranton Master of Health Administration. Liam Mead '23, Montrose, sa nezúčastnil konferencie.

Výlet do zahraničia dal študentom príležitosť dozvedieť sa z prvej ruky o nových kultúrach a nemocničnom prostredí a vystavil im rôzne pohľady na dôležité relevantné zdravotné problémy, povedal Dr. Steven J. hovorí Sydlowski, MBA, MHA. '98, G'00, G'01, profesor a predseda Katedry zdravotnej správy a ľudských zdrojov.

DR. Szydlowski, Michael M. Costello, JD, špecialista fakulty a asistent programového riaditeľa Online Graduate Health Administration, a Daniel J. West Jr., Ph.D., profesor na Katedre zdravotnej správy a ľudských zdrojov, cestuje so študentmi.

Počas pobytu v zahraničí mali študenti možnosť navštíviť aj ďalšie krajiny vrátane Holandska, Českej republiky a Rakúska.

Uvádza University of Scranton Bakalár A Magisterský stupeň v správe zdravotníctva, ako aj zrýchlený program BS/MHA. Program má plné vysokoškolské členstvo v Asociácii univerzitných programov v zdravotníctve (AUPHA) a postgraduálny program je akreditovaný Komisiou pre akreditáciu vzdelávania manažmentu zdravotnej starostlivosti (CAHME).

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close