Technológie

Štúdia KPMG – Správa o globálnych technologických inováciách 2018

Okrem amerických a čínskych miest sa tento rok na zozname miest s najvyšším potenciálom stať sa svetovým centrom technologických inovácií dostali aj európske mestá. Po Šanghaji nasledujú Tokio, Londýn a New York. Do top 10 sa dostali aj Peking, Singapur, Soul, Tel Aviv, Bangalore a Berlín.

„Mnohé faktory ovplyvňujú inovačné centrum mesta, vrátane priaznivých vládnych politík a stimulov, akcelerátorov, technologických parkov, firemných investícií, najmodernejšej infraštruktúry a vo všetkých prípadoch aspoň niekoľkých úspešných a veľmi populárnych úspešných príbehov.“ povedal Peter Lago, nový výkonný riaditeľ manažérskeho poradenstva v KPMG na Slovensku.

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla a SpaceX Elon Musk sa umiestnil ako globálny technologický vizionár, na druhom mieste je generálny riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai a tretí generálny riaditeľ Facebooku Mark Zuckerberg. Google je opäť označovaný ako popredný vizionár v riadení technologických inovácií. Apple, Microsoft a Tesla sa umiestnili na druhom, treťom a štvrtom mieste.

Rast tržieb vypadol z prvej trojky a nahradili patenty ako primárnu metriku používanú globálnymi technologickými lídrami na meranie úspechu technologických inovácií vo svojich spoločnostiach. Podiel na trhu a návratnosť investícií sú na druhom a treťom mieste.

Viac ako 90 percent z globálneho prieskumu uviedlo, že v budúcom roku plánujú prijať 100 zamestnancov, čo je prudký nárast zo 68 percent pred rokom.

READ  Exkluzivita pre PS5 Forspoken vytvára nečakaný vzhľad Microsoft Store

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close