Hlavné správy

Štyria Slováci, Ukrajinci zahynuli, vyše 20 sa zranilo pri zrážke vlakov v Česku

BRZDA: Štyria ľudia zo Slovenska a Ukrajiny zahynuli a viac ako 20 utrpelo zranenia pri zrážke osobného rýchlika s nákladným vlakom v stredu neskoro večer v Bardubiciach v Českej republike.

Okrem mŕtvych sa traja ľudia vážne zranili a najmenej 20 ďalších utrpelo ľahké zranenia pri nehode na hlavnej železničnej trati východne od Prahy okolo 23:00 (21:00 SEČ), uviedol minister vnútra Wid Ragusan.

Rýchlik Ex 1021, prevádzkovaný českou súkromnou spoločnosťou RegioJet, išiel v noci nadnes z Prahy do Košíc na východnom Slovensku a ukrajinského mesta Sob, informovala Správa českých dráh.

Úrad pre inšpekciu železničnej bezpečnosti uviedol, že môže trvať mesiace, kým zistí, či osobný vlak nezastavil na červenú v dôsledku ľudskej chyby alebo technického zlyhania.

Za mŕtvych označilo slovenské a ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí dve Slovenky a dve Ukrajinky. Česká polícia nezverejnila žiadne podrobnosti o obetiach.

RegioJet ponúkol obetiam podporu a odškodnenie vo vyhlásení, v ktorom vyjadril svoj smútok.

„Urobíme všetko pre riadne vyšetrenie,“ povedal majiteľ Radim Jancura.

Záchranné služby uviedli, že na palube bolo viac ako 300 pasažierov a desiatky policajných, hasičských a záchranných zložiek pomohli vozidlá evakuovať.

Zábery, ktoré zverejnili hasiči, ukázali, že najmenej jeden lôžkový vozeň je znečistený a vykoľajený, pričom poškodené boli aj dva rušne.

Reklama

Česká televízia s odvolaním sa na hovorcu hasičského zboru uviedla, že nákladný vlak viezol priemyselnú chemikáliu zvanú karbid vápnika, ale prvé dva vagóny boli prázdne, takže nedošlo k úniku.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento príspevok bol automaticky publikovaný z informačného kanála agentúry bez akýchkoľvek zmien v texte a nebol skontrolovaný editorom.

Najlepšie videá

Ukázať všetko

 • Rusko zatklo Francúza, ktorý špehoval, ako Macron povedal Ukrajine „Nebudeme slabí“ v príhovore v deň D

  READ  Futsalové Euro 2022: Španielsko vs. Slovensko Live Stream: Sledujte online, televízny kanál, čas začiatku – ako sledovať a streamovať Major League & College Sports

 • Húsíovia odhaľujú „palestínsku“ raketu podobnú iránskemu hypersonickému Fatahu, cieľ „útoku“ izraelskej armády

 • Aktivisti v Južnej Kórei počas rastúceho napätia vypustili balóny smerom na Sever

 • Ruská rafinéria horí po útoku dronov, nemecké obavy z eskalácie vojny

 • Súd v Gruzínsku zastavil prípad zasahovania Trumpa do volieb, Putin si začal hľadať na ministerstve spravodlivosti USA

 • (Tento príbeh nebol upravený zamestnancami News18 a bol publikovaný z informačného kanála spravodajskej agentúry – Reuters)

  Pôvodne publikoval: 7. júna 2024, 01:00 IST

  Related Articles

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Back to top button
  Close
  Close