Hlavné správy

Americký Kongres schválil návrh zákona o obrane

Washington 9. decembra (TASR) – Snemovňa reprezentantov v utorok schválila drvivú väčšinu hlasov za hlavný návrh zákona o obrane a výdavkoch. Stalo sa tak napriek hrozbám úradujúceho prezidenta Donalda Trumpa, ktorý oznámil, že bude vetovať legislatívu, informovala agentúra AP.

Zákon o národnej obrane (NDAA) schválil snemovňa pomerom hlasov 335: 78. Okrem demokratov, ktorí majú v snemovni väčšinu, ho však podporilo aj niekoľko republikánov.

Navrhovaná legislatíva sa teraz dostane do Senátu a po prípadnom schválení bude predložená Trumpovi. Prezidentské veto potom budú musieť zákonodarcovia prelomiť dvojtretinovou väčšinou v oboch komorách Kongresu. V snemovni získal návrh v utorok viac ako dve tretiny podpory.

Trump pred hlasovaním na Twitteri oznámil, že bude vetovať “veľmi slabý zákon o NDAA„Pokiaľ nebude odstránený takzvaný oddiel 230, ktorý chráni internetové spoločnosti ako Twitter alebo Facebook pred zodpovednosťou za obsah zverejnený na ich platforme. Trump tvrdí, že boli proti prezidentovi počas prezidentských volieb zaujatí,“ uviedla AP.

Trump navyše žiada, aby navrhovaná legislatíva zrušila ustanovenie, ktoré umožňuje premenovanie vojenských základní pomenovaných po bývalých generáloch Konfederácie.

READ  Podozrivého, ktorý v hlavnom meste Slovenska zabil 2 ľudí, našli mŕtveho

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close