Ekonomika

Subaru Levorg: Octavia môže tiež obťažovať japonský kombi – News – Car

Druhá generácia mesta Levorg je väčšia a priestrannejšia. Koniec končí aj motorom 2.0. Nahradí ho novým, výrazne výkonnejším turbo.

Nový Levorg ide vývojovou cestou v dizajne ....

Nový Levorg sa vyvíja v dizajne. Inšpiruje sa minuloročným konceptom predstaveným v Tokiu. Vyznačuje sa ostrejšími líniami, novou maskou alebo užšími svetlami. Toto je verzia STi. Autor: Subaru

Subaru a jeho kombi Levorg nedostalo v Európe veľa vody. Je to napriek tomu, že má vynikajúce jazdné vlastnosti av susednej Českej republike sa mu dokonca podarilo získať titul automobilu roka. V porovnaní s európskou konkurenciou však spoločnosť Levorg ponúkala iba jeden benzínový motor av kombinácii s automatickou prevodovkou, náhonom na nápravu a jedným typom karosérie. Predaj na starom kontinente bol teda mierny. V roku 2016 sa jej podarilo získať 4 865 zákazníkov, ale v minulom roku to bolo iba 1 395. Okrem toho Levorg minulý rok v Európe stratil v Európe preplňovaný motor 1.6 Turbo (125 kW), ktorý nahradil atmosférický dvojlitr s výkonom iba 110 kW. Ako obvykle, kvôli emisiám.

Levorg druhá generácia konečne používa ...

Druhá generácia Levorg nakoniec používa súčasnú globálnu platformu Subaru, čo tiež znamená väčší rázvor. Do tohto parametra sa pridalo 20 mm a dokonca 65 v celkovej dĺžke.

Autor: Subaru

Situácia by sa mohla zlepšiť druhou generáciou, ktorá už začína vytláčať rohy. Neočakávajte však opäť široký výber jednotiek a verzií. Levorg opäť stavia na jednom motore, ale vo všetkých ohľadoch prekonáva svojho predchodcu. Minuloročná štúdia STI Levorg Prototype STI naznačila dizajn očakávanej novinky. Vyznačuje sa ostrejšími čiarami, väčším počtom previsov a užších reflektorov. To, že ide o Subaru, je však na prvý pohľad zrejmé. Je to v podstate úspešný vývoj. To sa však netýka technológie. Základom druhej generácie je globálna platforma Subaru, takže spoločnosť Levorg bude tiež technologicky zaradená medzi novšie modely Impreza alebo XV. V zásade tu máme vagón Impreza.

Nová architektúra prináša nielen väčšiu tuhosť tela, nižšiu hmotnosť a ešte istejšie správanie na ceste, ale aj väčšie rozmery. K rázvoru kolies 2 670 mm sa pridali užitočné dva centimetre a celková dĺžka sa zvýšila o 65 mm na konečných 4 755. To znamená priestrannejší interiér a viac batožinového priestoru. Pod zadným vekom bude slušných 561 litrov, čo predstavuje zlepšenie o 39 litrov. To nemusí stačiť pre to najlepšie v tejto triede, bude to nepochybne prospešné pre Levorga. Kabína sa môže pochváliť aj virtuálnym kokpitom s uhlopriečkou 12,3 palca a novým infotainmentom s dotykovou obrazovkou 11,6 palca. Verzia STI Sport dodáva anatomické sedadlá, hliníkové pedále alebo športový volant a hlavicu radiacej páky.

Pod kapotou je nový ...

Pod kapotou sa predstaví nový preplňovaný boxer 1,8 Turbo a nová prevodovka Lineartronic. Autor: Subaru

K najväčšej zmene však dôjde pod kapotou. Motor s preplňovaným motorom 1.6 Turbo a európsky dvojlitrový motor skončí v Levorgu. Niet divu. Subaru nedávno oznámila, že vyvíja novú generáciu preplňovaných jednotiek a prvá z nich bude mať premiéru v Levorgu. Preplňovaný boxer ponúka od subtypu 1,8 litra pre Subaru 130 kN a krútiaci moment 300 Nm. Levorg sa tak zlepší o 20 kW v Európe a o 103 Nm v krútiacom momente. Prevodovka Lineartronic bude tiež nová. Toto je samozrejme doplnené integrovaným pohonom oboch Subaru Symetrických náprav AWD s rovnako dlhými hriadeľmi pohonu kolies. Hovorí sa aj o silnejšej verzii, ktorá by mohla mať 200 koní (147 kW).

Kufor pojme 561 litrov batožiny, čo je ...

Kufor pojme 561 litrov batožiny, čo predstavuje zlepšenie o 39 litrov. Autor: Subaru

Dynamické parametre sú stále tajomstvom. Automobilka odhalila iba spotrebu paliva 7,3 litra na 100 km. Až o liter nižšie, než je súčasná európska verzia v atmosfére. Subaru tiež nezabúda na asistenčné systémy, koniec koncov to bol jeden z prvých výrobcov automobilov, ktorý začal používať stereofónnu kameru na detekciu životného prostredia. Nová generácia autonómnych technológií Subaru EyeSight by mala jasne zvládnuť poloautomatické riadenie na úrovni SAE2. Ale nebojte sa, Levorg pôjde najskôr k japonským zákazníkom. Do Európy sa dostane až budúci rok. Uvidíme, či podľa vzoru Imrezy a XV získa veniec aj hybridnú technológiu.

READ  Najlepšia mesačná inflačná tabuľka eurozóny v pobaltských štátoch - EURACTIV.com

Subaru Levorg - 2021

Páči sa vám tento článok? Podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom dennej Pravdy a jej internetovej verzie je priniesť vám denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme vašu podporu.
Ďakujeme vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close