Svet

Sudca rozhodol, že rozvodový právnik okresu Fulton sa musí vrátiť ako svedok v súdnom spore s Trumpom

rybník

Terrence Bradley svedčí 23. februára 2024 počas dôkazného vypočutia o návrhoch na prepustenie okresnej prokurátorky okresu Fulton Fannie Willis z prípadu falšovania volieb v Georgii.CNN

Sudca nariadil bývalému právnikovi a rozvodovému právnikovi Nathana Wadea, aby opäť vypovedal. vzájomný vzťah Okresný prokurátor Fulton County Fanny Willis a WadeSenior Advokát Prípad nesprávneho postupu pri voľbách Zapletený je bývalý prezident Donald Trump a ďalší.

Právny zástupca Terence Bradley mal Skorší pancierový pokus Čo sa dozvedel na súde tým, že si nárokoval privilégium advokáta a klienta. Naliehavé vypočutie by sa mohlo konať už v utorok popoludní v snahe vylúčiť Willisa z prípadu falšovania volieb v Gruzínsku v roku 2020.

„Na základe neverejného pojednávania s Bradleym sa súd domnieva, že zainteresované strany nesplnili svoje bremeno preukázať, že na komunikáciu sa vzťahuje privilégium medzi advokátom a klientom, a preto môže pojednávanie pokračovať na účely vyšetrenia pána Bradleyho. “, uviedol e-mail od sudcu najvyššieho súdu okresu Fulton. Scott McAfee Prevzaté z CNN.

McAfee poznamenal, že existovalo „veľmi krátke okno“, aby sa zdalo, že „súd bol upozornený na Bradleyho lekársku pohotovosť.“ Klienti a ich právni zástupcovia, napísal sudca, „sa takmer môžu objaviť cez Zoom.“ Sudca požiadal právnikov, aby potvrdili svoju prítomnosť na súde.

Bradley bol obvinený ako „hviezdny svedok“ pre obhajcov, ktorí sa snažili diskvalifikovať Willisovu kanceláriu a odmietnuť prípad, ale odmietol odpovedať na niektoré otázky počas súdneho pojednávania pred dvoma týždňami, pričom uviedol obavy o privilégiá. Začiatkom pondelka sa McAfee stretol s Bradleym za zatvorenými dverami, aby riešili problémy s privilégiami.

Trump je spoluobžalovaný Mike RomanAdvokát, ktorý pôvodne odhalil obvinenia Chce od Bradleyho počuť viac, aby vyvrátil tvrdenia, že osobný vzťah Willisa a Wadea sa začal po tom, čo bol koncom roka 2021 vymenovaný za osobitného právneho zástupcu, aby stíhal prípad proti Trumpovi a jeho spolupracovníkom.

READ  Papua Nová Guinea nie je oslobodená od svojho štátu Maseratis

„Bradley má neprivilegované osobné vedomosti o tom, že aféra medzi Wadeom a Willisom sa začala predtým, ako Willis v januári 2021 nastúpil do funkcie okresného prokurátora okresu Fulton v štáte Georgia,“ uvádza sa v predchádzajúcom súdnom podaní Ashley Merchant, Romanovho obhajcu. .

„Preto mohol Bradley potvrdiť, že Willis uzavrel dohodu s Wadeom po tom, čo Wade a Willis začali romantický vzťah, čo je v rozpore s Wadeovým tvrdením v jeho čestnom vyhlásení, že spolu začali chodiť až v roku 2022,“ uvádza sa v spise.

Roman najprv vzniesol obvinenia, že Willis mala finančný prospech, keď ju Wade vzal na výlety s peniazmi získanými v prípade. Napríklad súdne podania zahŕňajú potvrdenia o ceste, ktorú Willis a Wade podnikli v roku 2022 po tom, čo boli najatí ako špeciálny poradca.

Pojednávanie, na ktorom sa prokurátori odvolajú na záznamy z mobilných telefónov a ďalšie exponáty, je podľa e-mailu naplánované na piatok.

CNN Katelyn Bollands prispela k tejto správe.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close