Svet

Matovič informoval o opatreniach. Počty ľudí na akciách sa zvýši, návrh na obmedzenie neprešiel

Pri kultúrnych a športových podujatiach bude platiť pri interiérových akciách obmedzenia kapacity na 500 ľudí a pri exteriérových 1000 ľudí.

Počas pondelkového zasadnutia ústredného krízového štábu o tom informoval premiér Igor Matovič (OĽaNO).

V prípade kultúrnych podujatí v červenej zóne bude zákaz občerstvenia a kapacita bude znížená na polovicu.

V prípade športových podujatí v zelených oblastiach budú účastníci sedieť v každom druhom rade, v červených v každom štvrtom rade. Občerstvenie nebude dovolené.

Pani ministerke kultúry (Natáliu Milanovej, pozn TASR) išlo o to, aby sme neumlčali a doslova nevyhladovali, či už kultúrne podujatia, ale aj Eduard Heger (minister financií, pozn TASR) ma oslovil pre športové podujatia. Dohodli sme sa, že bez ohľadu na to, ako sa nám podarí presvedčiť ústredné krízový štáb o tom, že by sme nemali až takto zásadne skresať počty prítomných, či už na kultúrnych alebo športových podujatiach, že bez ohľadu na to, či sa nám to podarí , alebo nie, chceme podať pomocnú ruku aj kultúrne i športové obci a zaistiť nejakú formu odškodného za to, že nemôžu plne fungovať, „Uviedol predseda vlády.

Matovič tiež na margo podujatí povedal, že sa budú počítať iba diváci, teda nie účinkujúci alebo hráči, alebo obsluhujúci personál. Dodržiavať musí naďalej hygienické pravidlá a nosenie rúšok.

Inak povedané, kultúra a šport môžu naďalej žiť, „Zdôraznil s tým, že tieto opatrenia sú dostatočné a odvážnejšie ako v iných krajinách. Zodpovednosť berie Matovič“ na seba „.

Doplnil, že problémom budú svadby, plesy a stužkové slávnosti. Túto otázku ešte budú musieť doriešiť v nasledujúcich dňoch.

Zloženie: 100% bavlna.

READ  Čo robia východoafrické krajiny pre občanov Ukrajiny?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close