Svet

CORONAVÍRUS Mikulec a Krčméry prosia ľudí: Zvážte svoju účasť na proteste, čakajú na zbrane alebo bitky!

VIDEO Tlačová konferencia Romana Mikulca a Petra Kovaříka:

Rok 2020 sa zapíše do histórie inak, ako by sme chceli

Na tlačovej konferencii vystúpili okrem ministra Mikulca a policajného prezidenta Kovaříka aj infektológ a profesor Vladimír Krčméry. “Nikto nepochybuje o tom, že rok 2020 sa zapíše do histórie a iným spôsobom, ako by sme si všetci predstavovali. Koronavírus vstúpil do našich životov nielen na Slovensku, ale aj globálne. Každá krajina s tým bojuje.” Začal minister Mikulec.

Zdroj: Topky / Vlado Anjel


Protesty 17. novembra sú nezákonné, varuje Mikulec


Podľa Mikulca zvládame druhú vlnu oveľa lepšie ako iné krajiny v porovnaní s ostatnými krajinami. Upozorňuje na úroveň zdravotnej starostlivosti, ktorú súčasná vláda „zdedila“. „Aj z tohto dôvodu bola zavedená mimoriadna situácia a zákaz zhromažďovania sa, aby sa ľudia nestretávali, a tým znižovali mobilitu a bránili šíreniu vírusu.“ poukazuje na príčiny havarijného stavu Mikulec.

Poobzerajte sa okolo seba, hovorí minister

Minister poukazuje aj na ďalšie krajiny, ktoré na rozdiel od nás pristupujú k tvrdej blokáde. “Nie som za to, aby sa zajtra zhromaždili ľudia a išli protestovať proti tejto vláde. Nebol tu zavedený výnimočný stav, aby tu nemohol nikto predložiť svoj názor. Zaviedol sa tiež na jar, keď bolo nakazených asi 16 ľudí tu.” Mikulec upozornil s tým, že nejde o boj medzi názormi a politickými stranami, ale o životy.

Mikulec pripomína, že len minulý týždeň zomrelo 160 ľudí. „Chcem poprosiť ľudí, aby zvážili účasť na akomkoľvek zhromaždení, ktoré sa uskutoční zajtra 17. novembra. Ak politik vyzve na zajtrajšie protesty, šliapal po ňom odkaz 17. novembra. Demokracia však nie je o anarchii, ale o pravidlách a my chceme tieto pravidlá v súlade so zákonom, vzťahovať sa na všetkých, “ dodal minister.

READ  Živá brutalita! Hviezda TikToku (30) je mŕtva, manžel ju upálil

Minister vnútra Roman Mikulec

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Očakávajú bitky, nepokoje alebo dokonca zbrane!

Minister prezradil, že má obavy z oznámení, ktoré dostal zajtra. “Máme informácie, že mnoho organizátorov nemá vôbec snahu vyjadriť svoj názor. Títo ľudia sa chcú zabiť, zničiť majetok alebo ohroziť iných ľudí. Máme informácie, že mienia prísť s rôznymi zbraňami. Preto pre vaše zdravie, zvážte prosím účasť na zajtrajších stretnutiach. ““ povedal svoju výzvu a prosbu Mikulec.

Ľudia by mali svoje nepokoje vyjadrovať inak, hovorí Krčméry

Profesor Krčméry upozorňuje na niektoré z niekoľkých faktorov, ktoré môžu súčasné čísla kaziť. Pripomína prepravu účastníkov hromadnou dopravou, autobusmi a ich následný návrat domov. „Každá pandémia musí byť schopná sa rozptýliť,“ pripomenul Krčméry. Dodal, že existuje mnoho ďalších spôsobov, ako prejaviť svoju nespokojnosť. „Za starých čias sme napríklad na internáte striedavo zhasínali a rozsvecovali svetlá,“ spomína Krčméry.

Vladimír Krcmery

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Pripomína tiež ľuďom, aby nezapájali zbory do záťaže už aj tak zložitého zdravotného systému. “Úmrtnosť pre nás stúpa. Urobme všetko pre to, aby sme svoj nesúhlas odložili, kým neohrozíme zdravie a životy ostatných.” opakoval Krčméry. Hovorí tiež, že počty sa začínajú zlepšovať pred blížiacimi sa Vianocami a ich rozdelenie v týchto dňoch nemusí pomôcť situácii vylepšiť.

Kovařík upozornil na vyššiu trestnú sadzbu počas mimoriadneho stavu

Pred napätým zajtrajškom zachytil policajný prezident tiež veľa informácií. “Vyzývam ich, aby to nerobili. V čase núdze je útok na verejného činiteľa trestaný až 12 rokmi. Týmto sa vám nevyhrážam, ale nemôžeme dovoliť, aby sa z neho stal násilník a ulice.” uviedol policajný prezident Peter Kovařík.

Minister vnútra Roman Mikulec

Zdroj: Topky / Vlado Anjel

Mikulec zo zrejmých a taktických dôvodov nechce zverejňovať podrobnosti, čo podpisuje aj Kovařík. “Venujeme sa ľuďom, ktorí organizujú stretnutia, ale nechcel by som to bližšie špecifikovať. Naším cieľom je udržiavať verejný poriadok a prispôsobiť mu všetky naše zákonné povinnosti. To, že by sa ľudia nemali zhromažďovať, je chrániť seba a svojich blízkych.” tie. neskončili v nemocnici, “ dodal Kovařík.

READ  Premiér Matovič rýchlo stráca dôveru voličov: Odborníci odhalili, čo môže byť za tým

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close