Ekonomika

Sulik House požaduje náhradu škôd súvisiacich s Expo Dubaj

domáce politiky

Poslanci vyzvali šéfa opozičnej strany SAV a bývalého ministra hospodárstva Richarda Sulíka na náhradu finančných škôd, ktoré Najvyšší kontrolný úrad zistil za účasť Slovenska na Expo 2020 Dubaj.

Sulik House požaduje náhradu škôd súvisiacich s Expo Dubaj
Poslanec Richard Sulick (Foto TASR)

Bratislava 5. decembra (DASR) – Poslanci požiadali lídra opozičnej strany Sloboda a solidarita (Sas) a bývalého ministra hospodárstva Richarda Sulíka o náhradu finančnej škody, ktorú v súvislosti so Slovenskom zistil Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ). Účasť na výstave Expo 2020 v Dubaji podľa uznesenia schváleného poslancami na konci mimoriadneho zasadnutia Snemovne reprezentantov v utorok.
Poslanec v schválenom uznesení vyzval Sulíka, aby ministerstvu hospodárstva zaplatil 634 500 eur, čo je suma, ktorú NKÚ označil za neefektívne vynaložené verejné prostriedky, vrátane 164 200 eur použitých na bezdôvodné obohatenie.
Poslanci v referende nepodporili uznesenie opozičného poslanca Gabora Grendela (strana Slovensko). V súlade s tým mal parlament prijať správu o kontrolných zisteniach NKÚ a vyjadriť obavy zo zneužívania verejných prostriedkov. Poslanci mali zároveň požiadať vládu, aby vyjadrila podporu novele zákona o finančnej zodpovednosti politikov, o ktorej bude rokovať parlament na najbližšej (decembrovej) schôdzi.
Šulič počas parlamentnej rozpravy povedal, že výstava Slovenska na Expo Dubaj stála krajinu 7,7 milióna eur namiesto 8,7 milióna eur, teda ušetril 1 milión eur. Zároveň prijal aj politickú zodpovednosť za nedostatky v účtovníctve [related to Expo Dubai].

READ  Keďže na východe pokračujú prudké boje, ukrajinskí predstavitelia varovali pred dňom víťazstva Ruska

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close