Hlavné správy

Sulík tvrdí, že dohody medzi Tiposom a poradcom ministra Hegera sú hanbou

Zmluvy medzi štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos a advokátskou kanceláriou Michala Miškoviča, ktorý je poradcom ministra financií Eduarda Hegera (OĽANO), sú hanbou.

„To vrhá zlé svetlo“

Uviedol to minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v nedeľnom diskusnom programe Na telo v televízii Markíza, pričom uviedol, že je potrebné sa s nimi zaoberať.

Osvetľuje nepríjemné svetlo, pretože sa podobá „smerovým“ časom. Bolo by lepšie, keby takéto zmluvy neboli uzavreté, “Povedal Sulík.

Bývalý minister hospodárstva Peter Žiga (nezaradený) reagoval na okraj vyhlásením, že vládna koalícia niečo hovorí a robí niečo iné. Podľa Žiga sú tendre, ktoré sa objavili s Miškovičom, čudné, pretože tam sú tie isté oslovené právnické firmy.

Neviem si predstaviť, ako by Matovič prežil, keby sa to stalo za našich vlád, „povedal.

Existuje konflikt záujmov

Podľa Sulíka je predaj zábavného rádia na predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina). Pokiaľ ide o zmluvu o reklame medzi spoločnosťou Tipos a spoločnosťou, ktorá vlastní Fun Radio, ktorá je prepojená s Kollárom, uviedol, že „existuje konflikt záujmov a bolo by dobré, keby ho Kollár nevlastnil“.

Žiga považuje za správne, že prezident vetoval zákon o elektronických komunikáciách. Pripomenul, že opozícia kritizovala zákon aj preto, že prešiel skráteným legislatívnym postupom.

Na otázku, či sa poslanec Smer Jaroslav Baška pripojí k novovytvorenému Hlasu Petra Pellegriniho, Žiga odpovedal, že „je to možné“. Podľa neho je tiež nemožné, aby sa Hlas spojil s mimoparlamentnou stranou Dobrá voľba.

READ  Slovensko po kríze preberá ako dočasná vláda technokratov | politické správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close