Ekonomika

SUZUKI: Vymeňte tvár! Swace? Nový model značky vám bude známy

Suzuki pokračuje v predstavovaní nových modelov, ktoré značke pomôžu prežiť ťažké emisné časy.

Európa aj naďalej tvrdo reaguje na emisie automobilov. V spolupráci s pandémiou COVID19 bol tento tlak spôsobený aj (minimálne dočasným) koncom Mitsubishi v Európe. Značka sa nevzdáva, ale výrazne obmedzuje svoje aktivity na starom kontinente.

Suzuki to ale zobral z inej perspektívy a namiesto odchodu velí protiútokom. A to v rokmi overenej podobe. Formou spolupráce.

Suzuki Swace (svejs) je druhý model, ktorý japonskej automobilke dodá iná japonská automobilka. Swace je premenovaný na Corolla Touring Sports. Prvým modelom je Across, ktorý vznikol úpravou modelu RAV4. Zatiaľ čo Across bude dodávaný výlučne ako plug-in hybrid, Swace bude k dispozícii ako klasický hybrid HEV a výlučne so základným hybridným hnacím ústrojenstvom v podobe kombinácie 1,8-litrového štvorvalca s elektromotorom s celkový výkon systému 122 hp.

Swace je typické kombi nižšej strednej triedy s celkovou dĺžkou 4655 mm a rázvorom náprav 2700 mm. Podľa metódy VDA má batožinový priestor až 595 litrov. Automobil má priehradku s modernými asistenčnými systémami, prepracovaný podvozok a športový nádych exteriéru. Infotainment poskytuje možnosti CarPlay a Android Auto. Nový model pribudne túto zimu v ponuke Suzuki.

READ  Európski lídri odsudzujú ruské väzby na Ukrajine

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close