Ekonomika

Poškodenie rieši problémy so zlým softvérom. Zamestnanci uvádzajú, že výroba Octavie a elektrického Enyaquu sa obávajú

Automobilka Mladá Boleslav sa musí v poslednej fáze vývoja sériovej výroby obťažovať problémami s výrobou novej Octavie. Český denník iDnes.cz s odkazom na týždenníka Škodovácky odborník informoval o závažných nedostatkoch, ktoré spôsobujú oneskorenie dodávok a nápravu problémov na linke. Pripravovaný elektrický SUV Škoda Enyaq údajne neunikol chybám.

Výroba najnovšej generácie Škoda Octavia, ktorá bola odhalený vlani na jeseň trpí nedostatkami, ktoré mali byť spôsobené problémovým softvérom v pamäťovom module.

Podľa zamestnancov odborového zväzu Škoda je vozidlo nedostatočne pripravené na sériovú výrobu, ale problémy sa nemali vyskytnúť na strane dodávateľov.

Nenechajte si ujsť
Elektrický model Škoda Enyaq odhaľuje futuristický dizajn. Tvary tela vystupujú z davu

Hromadná výroba je oneskorená, chyby ovplyvňujú aj elektrický Enyaq

Automobilka má problém s chybným softvérom, ktorý musí byť počas výroby nahradený funkčnou verziou a pôvodná verzia kódu musí byť vymazaná. Ladenie však trvá omnoho dlhšie ako v predchádzajúcich modeloch.

V prípade staršej generácie modelu Octavia bolo možné chybný softvér odstrániť v priebehu niekoľkých minút počas výroby, zatiaľ čo v novšej generácii tento proces trvá mnohokrát dlhšie. V prípade niektorých častí by odstránenie softvéru malo trvať 30 minút av najhorších prípadoch až 3,5 hodiny, čo by malo za následok značné oneskorenie výroby.

Situácia už samotných zamestnancov rozzúrila. Popri problémoch so softvérom sa k oneskoreniu sériovej výroby pridávajú aj chýbajúce motorizácie, informoval odborár Škoda. Problematická výroba však má okrem Octavie ovplyvniť aj elektrický Enyaq, ktorý Škoda odhalí 1. septembra.

READ  Pápež František dostal auto na vodík

Napriek tomu je stále údajne nemožné plynulo pokračovať vo výrobe pozdĺž výrobnej linky a pre každý vyrobený kus sa musí ukončiť po 3 hodinách od vyriešenia softvérových problémov. Dotkli sme sa aj samotného výrobcu automobilov s otázkami, ktoré poslali nasledujúce vyhlásenie redakcii FonTech.sk.

K publikovanému článku nebudeme komentovať (v týždenníku Škodovácky odborář, pozn. Red.). Nová Octavia je vozidlo, ktoré ponúka našim zákazníkom najmodernejšie technológie. Vylepšujeme naše modely počas celého ich životného cyklu, aby sme zákazníkom poskytli spoľahlivú a bezpečnú mobilitu.

Nová Octavia bola uvedená na trh v prvom štvrťroku 2020. Ponúka úplne nový informačný systém a softvér. Bohužiaľ sme dostali niekoľko sťažností od zákazníkov počas prvej fázy spustenia. Každé chybové hlásenie softvéru alebo infotainmentu berieme vážne a analyzujeme ho.

Paralelne s tým boli prostredníctvom interného procesu zlepšovania produktov a kontroly kvality overované chybové správy. Novo vyvinuté technické riešenia sú nepretržite implementované do výrobného procesu a následne dodávané našim zákazníkom,“Informoval redaktor PRT FonTech.sk PR spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Problémy sa dotkli aj iných služobných automobilov

Octavia a Enyaq však nie sú jediné modely, ktoré trpia takýmito nedostatkami. Podobné problémy so softvérom nedávno ovplyvnili aj iné modely koncernu od spoločností VW, Satt a Audi.

Volkswagen tiež mal chyby s elektrickým ID.3 a novou generáciou VW Golf. V prípade Audi sa ťažkosti týkali modelu A3 a Seat sa zaoberali nedostatkami nového modelu Leon, Poskytli sme viac informácií v samostatnom článku,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close