Ekonomika

Kia oživuje ponuku crossoverov Stonic. Toto je GT Line

Stonic je najnovšia z rady modelov, ktorá prichádza aj s výbavou GT Line.

Rovnako ako u ostatných modelov značky, aj pri GT Line ide o kombináciu najvyššej výbavy so športovým príslušenstvom. Zákazníci si budú môcť zvoliť jednofarebné alebo dvojfarebné prevedenie karosérie a mierne hybridné a nehybridné motory.

Od roku 2017 sa Kii podarilo v Európe predať 150 000 kusov tohto modelu odvodeného od malého hatchbacku Rio. To mu v roku 2019 prinieslo post štvrtého najpredávanejšieho automobilu v Európe.

Kia tvrdí, že dizajn automobilu je inšpirovaný modelmi ako Stinger, Ceed GT a ProCeed GT.

Dizajn predného a zadného nárazníka je nový. Vpredu nájdete zabudované LED hmlové svetlá, tri výraznejšie nasávacie otvory vpredu a ozdobnú „kovovú“ ​​lištu na pružine nárazníka. Automobil má čierne kryty spätných zrkadiel, štandardné LED diódy, zadný nárazník s imitáciou dvojitých koncoviek výfuku a zadný difúzor. A potom sú tu cez auto postavy GT Line. Netreba zabúdať ani na 15 farebných kombinácií karosérie a 17-palcových zliatinových diskov.

Automobil má nový informačno-zábavný systém s podporou pripojiteľnosti android auto a apple carplay.

Ponuka motorov zahŕňa aj nový turbomotor T-GDi s objemom 1,0 litra so systémom MHEV.

Motor bude k dispozícii v dvoch výkonových úrovniach s výkonom 100 a 120 koní. Vybrať si budete môcť z inteligentnej manuálnej prevodovky iMT a za príplatok z dvojspojkovej automatickej prevodovky 7DCT.

Výroba rady Stonic GT Line sa začína v októbri v kórejskom závode Kia Sohari. V Európe sa začne predávať v priebehu posledného štvrťroka 2020. Všetky modely ponúknu zákazníkom záruku Kia na 7 rokov, resp. 150 000 kilometrov.

READ  Kia Stinger: Facelift označený retušovaním a vylepšením interiéru - Aktuality - Auto

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close