Veda

Svadobná hostina v štáte Maine je teraz spojená so smrťou 7 ľudí, ktorí sa nezúčastnili

Najmenej sedem ľudí zahynulo v súvislosti s a epidémia koronavírusu ktorá naďalej chorí ľudí v Maine po a svadobná hostina sa konali počas leta a boli v rozpore s pokynmi pre štátne vírusy, informovali úrady verejného zdravotníctva. Nikto zo siedmich ľudí, ktorí zomreli, sa svadby nezúčastnil, Oznámila CBS pridružená spoločnosť WABI.

yme5hy25vnf6jbr5d2uolmepue.jpg
The Big Moose Inn v Millinocket, Maine.

WABI


Augustová svadobná hostina v hoteli Big Moose Inn v Millinocket je spojená s viac ako 175 potvrdenými prípadmi vírusu, informovalo v utorok Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb v Maine.

Úrady v štáte Maine zistili presahy medzi svadobnou hostinou a ohniskami chorôb inde v štáte. Zamestnanec väzenia v okrese York sa zúčastnil svadby, uviedli predstavitelia Maine CDC. Úradníci v oblasti zdravotníctva v štáte Maine tiež informovali, že so svadbou súvisí aj prepuknutie choroby v rehabilitačnom centre v Madisone, ktoré je miestom šiestich zo siedmich úmrtí, pretože zamestnanec zariadenia žije v rovnakej domácnosti ako osoba, ktorá sa ho zúčastnila.

Prípady vírusu pochádzajúce zo svadby trvali stovky kilometrov v štáte, ktorý do značnej miery kontroloval šírenie koronavírusu cez leto. Maine od marca hlásilo celkovo menej ako 5 000 prípadov vírusu.

Ale rastúci počet prípadov týkajúcich sa svadby, ktoré na vnútorných zhromaždeniach presahovali štátne hranice 50 osôb alebo menej, by mohli tento pokrok napraviť, ak bude naďalej napučiavať. Úrady uviedli, že svadby sa zúčastnilo viac ako 65 ľudí.

Šesť ľudí z rehabilitačného zariadenia v Madisone, ktorí zomreli, boli všetci obyvatelia tohto zariadenia a nikto z nich sa nezúčastnil svadobnej hostiny, uviedol doktor Nirav Shah, riaditeľ organizácie Maine CDC.

„Maine CDC je znepokojený tým, kde sme, a žiadam všetkých ostatných, aby sa na tomto koncerne podieľali. COVID-19, práve teraz, nie je na druhej strane plotu. Nachádza sa v našich dvoroch,“ uviedol Šah. „Zisky, ktoré Maine prinieslo proti COVID-19, sú tie, ktoré by sa mohli, a bohužiaľ, dajú zmyť.“

Svadbu celebroval aj farár Todd Bell z baptistického kostola na Kalvárii v Sanforde. Maine CDC v súčasnosti vyšetruje s cieľom zistiť, či je prepuknutie v kostole spojené s prepuknutím svadby. Toto ohnisko ochorelo 10 ľudí, uviedol Šáh.

Baptistická cirkev Kalvárie vydala v utorok vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že svadobná hostina sa „zúčastnila niekoľko členov baptistickej cirkvi na Kalvárii“. Vo vyhlásení sa uvádza, že cirkev prijíma preventívne opatrenia na obmedzenie šírenia vírusu a bude si brániť svoje právo pokračovať v bohoslužbách.

„Baptistická cirkev na Kalvárii má zákonné právo stretávať sa. Právomoc miestneho kresťanského kostola, židovskej synagógy alebo moslimskej mešity, ktorá sa zhromažďuje pri svojich bohoslužbách, je časovo uznávanou súčasťou histórie nášho národa od jeho vzniku,“ uvádza sa vo vyhlásení. „Tieto náboženské aktivity sú tiež plne chránené podľa prvého dodatku k našej ústave USA.“

Bell kritizoval vládne pokusy o potlačenie koronavírusu. Videá ukazujú, že organizoval bohoslužby bez sociálneho dištancovania. Najal si právnika známeho na národnej úrovni pre obranu náboženských práv cirkví. Bell ani právnik pracujúci s cirkvou, David Gibbs z Floridy, v utorok osobne neodpovedali na žiadosť o vyjadrenie.

Hovorca média z Maine CDC Robert Long uviedol, že vyšetrovanie agentúry naznačuje „viac potenciálnych prenosových bodov týkajúcich sa svadby a prijatia 7. augusta“. Agentúra sa podľa jeho slov snaží obmedziť šírenie vírusu a podporiť ľudí, ktorých sa vírus dotýka.

Šah uviedol, že percentuálna miera pozitivity štátu sa za posledných sedem dní vyšplhala na 0,63%. V jednom okamihu bola sadzba nižšia ako pol percentuálneho bodu. Miera zostáva výrazne pod celonárodným priemerom okolo 5%, uviedol Šáh.

„Trendy, ktoré sme videli za posledné dva týždne, nám hovoria, že veci sa buď zhoršujú, alebo sa nezlepšujú,“ uviedol Shah. Správa WABI. „Žiadame všetkých, aby urobili svoje. Aj keď sa na obzore vyskytli pozitívne príznaky, nízka miera hospitalizácií, všeobecne priaznivá úroveň testovania, stále sa tieto príznaky vyskytujú. Nechceme, aby sa stalo, že tí týkajúce sa znakov prevziať pozitívny. ““

READ  Vedecký obrázok „Vesmírneho teleskopu“ je v skutočnosti chorizo

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close