Švajčiarsky Good-Behramy získava titul super-G v závodoch s nárazmi

Švajčiarska lyžiarka Laura Good-Behrami si v nedeľu v talianskom Val de Basa pripísala titul super-G Svetového pohára, keď skončila druhá v pretekoch zničených dvoma zlými nehodami.

Nórku Gazzu Wikafovú Poi a Rakúšanku Rosinu Schneibergerovú museli neznámi zranenia letecky prepraviť z hora.

Pozerať | Vo Val de Basa sa rozbila lož Ghazza Wikaf:

Bývalá nórska juniorská majsterka sveta Gazza Vicoff Leeová sa zranila pri páde vrtuľníka počas svetového pohára žien v super-G v talianskej Val de Basa. 2:12

Po chytení okraja bola lža odhodená z lži a zle dopadla do bezpečnostných sietí. Schinberger chytil pravou lyžou bránu a pred otočením kurzu stratil rovnováhu.

Tieto udalosti viedli k dvom polhodinovým prerušeniam v záverečnom Super G sezóny, ktoré vyhrala talianska celková obranná šampiónka Federica Brignonová.

Pozerať | Rosina Schneiberger Val de Pasha Lekcia:

Rosina Schneibergerová z Rakúska sa zranila pri nedeľňajšej havárii vrtuľníka počas svetového pohára žien v super-G v talianskom Val de Basa. 2:00

Good-Behrami, ktorý získal zlato v disciplíne na tohtoročných majstrovstvách sveta, skončil za 1: 15,20 s náskokom 0,59 s pred Brignonom. Výsledok priniesol švajčiarskemu lyžiarovi 202-bodový náskok pred etapami Svetového pohára Super-G, jedinou výzvou zostal tímový kolega Corinne Sutter.

Sutter, ktorý vlani získal titul, zaostal v nedeľňajších pretekoch o 0,72 a tretí.

Q., najlepším hráčom Kanady bol Mary-Michael Cognon z tímu Lock-Etsmin, ktorý za 20: 1 skončil 17: 17,56. Valerie Grenierová z mesta Mont-Trembland v štáte Queens obsadila 34. miesto za 1: 17,56.

Napriek tomu, že v posledných dvoch dňoch získal sezónny titul a získal dva pády, Good-Behrami sužovali nehody.

Pozerať | Good-Behrami, celkový titul Super-G:

Švajčiarka Laura Good-Behrami skončila v nedeľu v talianskom Val de Basa na druhom mieste vo svojom treťom titule v kategórii super-G Svetového pohára v kariére. 1:51

READ  Riziká „roztriešteného“ regulačného systému na Slovensku

„Je to ťažké. Všetci budeme trochu unavení. Je koniec sezóny. Mali sme tu za sebou tri preteky.“

„Cítil som sa dnes tiež veľmi unavený a celý čas som bojoval so svojím časom,“ dodal. „Raz za čas vám dá vedieť, že všetky tieto nehody sa môžu stať rýchlo.“

Široký náskok v celkových pozíciách

Pre Good-Behramiho je to tretí titul Super-G po tom, čo ho získal v roku 2014 a znovu v roku 2016, keď získal celkový titul.

Good-Behrami bol dosť silný na to, aby opäť získal najväčšiu cenu v tejto sezóne, ktorá je jasne o 179 bodov pred Slovenkou Petrou Vlovou.

Brignon získal v minulej sezóne celkový titul a ukončil tak trojročné kraľovanie Michaela Schiffera, keď odišiel z amerických pretekov.

Pozerať | Brignon výlety k úspechu Super-G:

Talianka Federica Brignonová zvíťazila na prvých majstrovstvách sveta v sezóne časom 1: 14,61, keď absolvovala trať Val de Basa Super-G. 1:55

Schiffrinová, ktorá získala bronz vo svetovej Super-G, si chcela v nedeľu sadnúť do pretekov a počas nasledujúcich dvoch víkendov trénovať na sériu technických pretekov.

Brignon od februára 2020 nevyhral preteky svetového pohára, čo odhaľuje sklamanie z výkonov na svetoch v Taliansku, kde skončil bez medaily.

Ale zdala sa byť opäť najlepšou, keď bežala čistá na ihrisku La Volata kúpanom na slnku.

„Bolo to pre mňa zlé obdobie. Bol som rýchly v tréningu, cítil som sa dobre, ale mal som problémy s pretekaním. Mal som veľa emócií, ale žiadne pozitívne emócie,“ uviedol Brignon.

„Dnes veľmi dobre, som šťastný, je to pre mňa emotívne,“ vyhlásil Talian. „Laura je skvelá lyžiarka, ale dnes som pretekal sám za seba. Proti Laure som nesúťažil. Chcel som lyžovať voľne.“

READ  Bielorusko bude čeliť Slovensku v úvodnom zápase majstrovstiev sveta IIHF v roku 2021

Pozerať | Super-G žien na majstrovstvách sveta vo Val di Basa:

Navštívte podujatie Super-G FIS Svetového pohára žien z talianskej Val de Basa. 3:02:48

Brignon viedol taliansky tím so silným prejavom, na prvých šiestich priečkach sa umiestnili Elena Cardoni, Francesca Marzaclia a Marta Pacino.

Preteky boli prerušené po tretíkrát po tom, čo jeden z pracovníkov kurzu v priebehu pretekov vkĺzol na trať a snažil sa udržať hladinu ľadovej plochy.

Muž bol stále v kurze, keď zostúpila Jasmine Fleury, ale švajčiarsky lyžiar sa zastavil presne načas a krátko nato mu bolo umožnené pokračovať v behu.

Svetový pohár žien pokračuje budúci víkend GS a slalomom v slovenskej Jasnej.