Svet

Svetový mierový summit mládeže sa uskutoční v Abuji 8. decembra

Niektorí svetoví lídri vrátane stoviek odborníkov sa 8. decembra 2023 stretnú v Abuji, aby odštartovali celodenný 5. svetový samit mládeže o mieri, bezpečnosti a hospodárskom rozvoji.

Na summite, ktorý organizuje Západoafrické mierové hnutie mládeže (WAYPEM), sa stretnú účastníci z rôznych krajín a prostredí, ktorí sa podelia o svoje skúsenosti, perspektívy a odporúčania, ako posilniť mier, bezpečnosť a ekonomickú agendu na miestnej, národnej a regionálnej úrovni. . a globálnej úrovni.

Summit s témou „Mládež a mierový ekonomický rozvoj“ bude referenčným bodom pre mládež zo západnej Afriky a fórom na výmenu nápadov, podporu individuálnych talentov, ochranu dôstojnosti spoločnej rasy, podporu hospodárskeho a zdravotného rozvoja a obhajoby. Dialóg je najlepší spôsob, ako vyriešiť konflikty medzi ostatnými.

Na brífingu s novinármi včera v Abuji vedúci misie WAYPEM, princ Godswill, prezradil, že globálni lídri z celého sveta budú ocenení cenami za výnimočnosť, mier a rozvoj.

Povedal, že jedným zo základných presvedčení a cieľov organizácie je, že mier bude podporovaný a podporovaný, keď budú zaslúžení jednotlivci náležite ocenení za svoje dobré skutky.

V súvislosti s odôvodnením summitu povedal: „Je vhodné poznamenať, že udalosti jasne ukázali, že v dnešnom svete už nie je pravda, že musíme bojovať za mier. V skutočnosti straty ľudstva vo vojnách prinútili nový spôsob myslenia, aby sa posunuli hranice mieru prostredníctvom rokovaní.

READ  Predpoveď OK | Národné správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close