Veda

Tajomný objekt nájdený v Severnej Karolíne, odborníci tvrdia, že by to mohli byť trosky Dragon SpaceX

V dôsledku podozrivého kusu vesmírneho odpadu neboli hlásené žiadne zranenia.

Muž v Severnej Karolíne bol šokovaný, keď na odľahlom turistickom chodníku našiel veľký záhadný predmet. New York Post, Justin Clontz, správca areálu v luxusnom kempingu, povedal, že bol „šokovaný“, keď videl niečo, čo vyzeralo ako obrovský objekt pokrytý plátmi hustého kovu, ktorý držali pohromade mimozemsky vyzerajúce skrutky.

Podľa výstupu je úlomok, ktorý sa zdá byť pokrytý spálenými uhlíkovými vláknami, najmenej 3 stopy široký, asi palec hrubý a asi 4 stopy dlhý. Hoci objekt zhorel, v okolí neboli viditeľné žiadne známky poškodenia.

Pán Klontz pre miestnu televíznu stanicu povedal: „Toto je niečo, čo sa stane raz za život, nestáva sa to každý deň. Nevieme, čo to je. Vieme len, že to nie je odtiaľto.“

„Len som naň priviazal lano a vytiahol ho kosačkou,“ povedal. Pravdepodobnosť, že spadne na zem, je jedna k miliónu, najmä ak spadne niekde mimo cesty v lese, nikdy ho nenájdete, ale náhodou spadol na cestu.“

Pozrite si obrázky tu:

Muža prekvapilo, že na horskom chodníku v Severnej Karolíne našiel záhadný objekt
Autor:u/gaukonigshofen InSeverná Karolina

Odborníci odhadujú, že tento objekt mohol spadnúť na Zem z kozmickej lode Crew Dragon spoločnosti SpaceX. space.com.Astronóm Jonathan McDowell pridané Povedal, že trosky sa určite zdajú byť súčasťou trupu lietadla Crew-7 Dragon, ktorý v utorok preletel priamo nad miestom.

Pozoruhodné je, že kozmická loď Dragon pozostáva z dvoch hlavných častí: kapsuly a kufra. Kufor podporuje kozmickú loď počas výstupu a nesie náklad bez tlaku. Typicky kmeň zhorí v atmosfére počas návratu, ale občas časti prežijú a spadnú späť na Zem.

READ  435 nových prípadov COVID-19 potvrdených v Massachusetts, 16 ďalších úmrtí

Majiteľ kempingu Glamping Collective uviedol, že plánujú kontaktovať odborníkov v oblasti letectva, aby zistili, čo presne to je a odkiaľ to pochádza.

„Vesmírny odpad nebol na našom zozname vecí, o ktorých sme chceli diskutovať. Všetko, čo môžeme pochopiť, je, že je to nejaký druh vesmírneho odpadu, ktorý spadol. Nevyzerá to ako trosky, ktoré spadli z lietadla,“ povedal Matt Baer, ​​majiteľ The Glamping Collective.

V dôsledku podozrivého kusu vesmírneho odpadu neboli hlásené žiadne zranenia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close