Veda

Tak dlho (čoskoro) priatelia. bola to zábava.

Mnohí z vás už vedia o mojom boji proti rakovine hrubého čreva štvrtej fázy. Po troch rokoch držania sa konečne získala prvenstvo. V tomto bode nemáme žiadne možnosti chemoterapie, ktorú by sme mohli vyskúšať, a aj keby sme mali možnosť, bolo by ťažké ju použiť, pretože moja pečeň je na pokraji zlyhania a použitie akéhokoľvek druhu chemoterapie by riskovalo, že pôjdem do pečene. zlyhanie. Môže hroziť nebezpečenstvo. Takže celá liečba skončila.

Počas mojej poslednej návštevy Mayo minulý týždeň mi môj onkologický tím povedal, že mi zostávajú buď 2-3 mesiace, alebo možno až šesť mesiacov, v závislosti od toho, koho sa pýtate.

Zatiaľ sa mi to relatívne darí. Stále žiadna bolesť (stály zdroj problémov pre mojich lekárov), ale zisťujem, že sa ľahko a takmer neustále unavujem.

Problém je v tom, že nádory upchávajú malé žlčové cesty v mojej pečeni, čo znamená, že nedokážu spracovať odpad a poslať žlč do väčších ciest a nakoniec do tráviaceho traktu.

Bilirubín je zlúčenina, ktorá rozkladá odumreté červené krvinky a následne je z krvi filtrovaná pečeňou. Keďže mám upchaté žlčové cesty, pečeň to nevie spracovať a tak sa mi to hromadí v krvnom obehu. V konečnom dôsledku to povedie k žltačke (už som na začiatku, s miernym zožltnutím očných bielkov. Je to naozaj viditeľné, len ak si dám dole okuliare a pri dobrom osvetlení sa pozriete zblízka). Príznakom je aj únava. Nakoniec môžem začať pociťovať kognitívny úpadok. Bilirubín zrejme obsahuje amoniak a amoniak nefunguje dobre s mozgovými bunkami.

Takže, ako sa mám? Dobre. Keď som bol diagnostikovaný, prijal som skutočnosť, že je to možné. 5-ročná miera prežitia tohto typu rakoviny je len 17 %, takže pravdepodobnosť bola od začiatku dlhá. Keď som sa dozvedel, že mám rakovinu, okamžite som sa rozhodol, že túto rakovinu nenechám ovládnuť môj život a napriek operácii a chemoterapii som dokázal žiť normálny život. Z tých troch rokov som pracoval dva a pol. Určite by som chcela žiť dlhšie ako 53, ale hej, 53 nie je zlá doba a som spokojná, že som svojho času urobila niečo dobré na svete.

READ  Ďalším káblom, ktorý sa práve zlomil pri ikonickom ďalekohľade Arecibo, a vedci sa obávajú

Keď už o tom hovoríme, vďaka všetkým prispievateľom k môjmu úsiliu GoFundMe – nakoniec som zvýšil 3-násobok svojho pôvodného cieľa. Knihy pre začiatočníkov sú objednané a mali by prísť približne o týždeň. Zvyšok sa rozdelí medzi 3 školské knižnice, ktoré sú podfinancované, aby mali príležitosť rozšíriť alebo zmodernizovať svoje zbierky pre svojich študentov.

Každopádne, na DKos ma ešte chvíľu uvidíte – neviem ako dlho.

A to neznamená, že sa vzdávam. To znamená, že som v strate, ale hej, smoliar vás niekedy prekvapí. Čo sa týka tejto rakoviny, musím hneď povedať jednu vec – ako hovoria futbaloví chuligáni: „Poď a choď, ak si myslíš, že si dosť tvrdý!“

Do nabudúce buďte zvedaví, priatelia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close