Ekonomika

Takto bude vyzerať kompaktné SUV

dnes 7:30

Nemecký Auto Bild publikoval nákresy novej generácie modelu Hyundai Tucson. Jeho dizajn rozhodne nebude umiernený.

Štvrtá generácia Hyundai Tucson sa automobilovým fanúšikom postupne odhaľuje už celý rok. V septembri roku 2019 sa na internete objavil prvý náčrt, ktorý naznačoval, ako by novinka mohla vyzerať. Ten krátko potom potvrdil koncept Vision T, ktorého sa auto dizajnovo drží dodnes. O niečo neskôr sa pridali aj šumy o kabíne vozidla, ktoré sú už dnes potvrdené vďaka úniku fotky z ostatných dní.

Hyundai Tucson.

Zdroj: Youtube / AUTO BILD

Premiéra kompaktného SUV sa neodvratne blíži, svetlo sveta má uzrieť už 15. septembra a napriek všetkým náznakom, skíc a únikom sme ešte jeho finálnu podobu nevideli vcelku. Zmeniť sa to rozhodol grafik Bernhard Reichel, ktorý pre nemecký Auto Bild už tradične vizualizuje automobily pred ich oficiálnym odhalením a jeho grafické zobrazenie bývajú veľmi presné. Aj vďaka nim sa môžeme prvýkrát pozrieť na to, ako bude vyzerať nový Tucson.

Najšokujúcejším prvkom rodinného Hyundai bude predná časť, ktorá dostane diódové denné svietenie integrované v čelnej maske. Ako hlavný svetelný zdroj tu pritom bude slúžiť výbojka zapracovaná do predného nárazníka, Tucson sa tak o niečo viac bude podobať modelu Santa Fe. Ku väčšiemu bratovi by mal priblížiť aj rozmerovo, podľa nemeckého Auto Bildu totiž SUV narastie v každom rozmere, aby mohlo lepšie konkurovať úhlavnému nepriateľovi – Volkswagenu Tiguan.

Okrem odhalenie spoľahlivé vizualizácie sme sa v priebehu ostatných dní dozvedeli aj ohováranie, ktorá sa týka špičkového pohonného ústrojenstva Tucson. Kórejskej zdroje totiž hovorí o tom, že pod jeho kapotu by sa mohol nasťahovať 2,5-litrový zážihový turbomotor, ktorý dnes používa napríklad Kia K5 GT.

READ  Aký je proces vstupu do NATO?

hlasovanie

Páči sa vám dizajnový smer, ktorým sa uberá nový Hyundai Tucson?

Parametre štvorvalce budí rešpekt, ku výkonu tristo koní mu nechýba veľa. Dokáže totiž zo seba vytlačiť 213 kW (290 k) a 422 Nm. Veľkú „Opti“ na stovku dostane v priebehu 6,6 sekundy, dá sa očakávať, že pri Tucsonu by to mohol zvládnuť rýchlejšie. Všetko sa detailnejšie dozvieme v priebehu najbližších týždňov. Mimochodom, podľa nemeckého Auto Bildu by Tucson v Európe mohol vstúpiť do predaja ešte pred koncom tohto roka.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close