Zábava

Televízna recenzia: Miesto na Slovensku II

Ann a David Darrell pred ich „luxusným hotelom“.

Ann a Davidove bláznivé nočné mory Miesto na Slovensku II (Dnes večer, 9.35, TV One) je dostupná pre každého – teda aspoň nie pre nás divákov u nás.

Nemôžem byť jediný, kto si myslel, že BBC mala zaplatiť slovenskému staviteľovi, aby poslal fax páru, ktorý sa snaží relaxovať na dovolenke na slnku. Strecha, faxom stavebníkovi, je vonku. Ann, predvídateľne, ach, narazí na strechu – nikdy to nie je pekný pohľad, ale oveľa krajšie ako jej vzhľad pri bazéne v jej novo zakúpených sieťových kúskoch, ktoré sú odhaľujúce, ale nie príliš odhaľujúce. Boli pre mňa veľmi objavné.

Teraz, v druhej sérii, sa Ann a David chystajú začať obchodovať. Toto sme už počuli. Minulý týždeň Ann odcestovala do Londýna a ponúkla predajnú prezentáciu miestnosti plnej ľudí s prísnymi tvárami, keď ich prví hostia prišli do paláca, ktorý už šesť mesiacov vyzerá ako stavenisko. Prísne slovenské veľvyslanectvo. „Urobili sme z neho luxusný a exkluzívny butikový hotel,“ nadchýnala sa zaťatými zubami, až kým, napodiv, cez strechu z čista jasna nepreletela skrutka a nezasiahla ju.

Nechala na starosti Davida s veľmi dlhým zoznamom napísaným veľkými písmenami: Dobrá práca pre hostí.

Ešte predtým je David pozvaný do kúpeľne pre hostí, kde si všimne, že niečo chýba: stavitelia vydláždili dvere na mieste, kde by mala byť sauna. David si nič nevšimol. „A pýtaš sa ma, či mám záujem opustiť Davida?“ Povedal to posádke.

Steny sauny sú tou najmenšou starosťou. Keď sa chystali prísť prví hostia, palác vyzeral, áno, ako stavenisko.

Medzitým boli všetky koberce natreté farbami a stavitelia dostali lepidlo na celé koberce. A vonku „máme chlapíka, ktorý pracuje, je to taký dedinský idiot,“ povedal Dave.

READ  Liga národov v nebi: Zápas Škótska proti Českej republike postupuje po „zrušení“ | Futbalové správy

V prípade Anny, nie Slovenky, by bolo zaujímavé vedieť, čo si dedinský hlupák a ďalší dedinčania myslia o tomto páre, ktorý si kúpil rozpadávajúcu sa ruinu. Len hádajte, ale možno si myslia, že ten chlapec na chatrči nemá súčasný titul Village Idiot.

Hostia riadne dorazili a boli riadne, hrubo, Davidom odvrátení.

Ann: „Nevychádza dobre s ľuďmi. Nemá ľudí obzvlášť rád.“

Na robí. Ďalší odhad: Je to typ, ktorý sa opisuje ako „ľudová osoba“ na rozdiel od kozej osoby.

Rozhodla sa získať manažéra hotela. Bolo niekoľko rozhovorov s miestnymi obyvateľmi, ktorí nehovorili po anglicky. Potom rozhovor s Thierrym, Francúzom, ktorý dostal prácu. Samozrejme, že áno. „Aká je tvoja hviezda?“ povedala Ann. „Som Kozorožec,“ povedal Thierry. „Som Kozorožec,“ povedala Ann.

To bolo vtedy. A svojím hlúpym spôsobom nás, užasnutých nad ich biedou, berú so sebou. Čo bude ďalej? Napodiv, silný dážď a blesky …

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close