Zábava

Rumunský hudobný export hostí online vydanie 31. januára 2021

Po roku zlých udalostí je kultúrny sektor v ťažkých situáciách as neurčitými vyhliadkami do roku 2021 potrebujú odborníci v hudobnom a zábavnom priemysle v Rumunsku vedenie, riešenia a stretnutia pre súčasné a budúce výzvy. V tejto súvislosti bude 31. januára 2021 spustený online rumunský hudobný export, jeden z prvých rumunských projektov v podnikateľskej oblasti zameraných na propagáciu a export hudby na európskej úrovni. Podujatie je vybavené formátom televíznej show, ktorá obsahuje živé a zaznamenané diskusné panely s rumunskými a zahraničnými rečníkmi a je spojená s profesionálnymi a rumunskými vystúpeniami kapiel.

Napísala Romanida Opria

Podpora začínajúcich rumunských umelcov na domácom i medzinárodnom poli

Romanian Music Export je propagačný projekt zameraný na identifikáciu a podporu nových rumunských umelcov a na ich podporu pri rozvoji ich národných a medzinárodných kariér. RME poskytuje platformu pre nové hlasy a talenty v domnení, že hudba je univerzálnym spojivom, ktoré spája, uzdravuje a propaguje mladých umelcov, hudobných profesionálov, riaditeľov festivalov a divákov.

26. júla 2018 ožil vývoz rumunskej hudby v rámci druhého vydania Východoeurópskej hudobnej konferencie, na ktorom sa zúčastnili rumunskí a európski producenti, rezervační agenti, inzerenti a kultúrni operátori na podujatí podporenom piatimi rumunskými kapelami. Po predbežnej registrácii na platforme postavenej špeciálne pre tento projekt.

Môže nahrávať ktorákoľvek skupina z Rumunska a nahraté piesne sú poskytované ako originálne diela. Verdikt pozostával z dvoch fáz, predbežný výber sa uskutočnil lokálne a konečný výber piatich výborov pozostával z medzinárodného rozhodcovského súdu. Do súťaže sa prihlásilo 71 umelcov a kapely predviedli výnimočné exponáty ako Am Foster La Munde Mi-A Plugat, Gramophone, Jasper, Next EX a White Walls, počas prestávky odpovedali na otázky a dotazy časopisov a rezervačných agentov. V Európe.

Rumunský export hudby online pripravuje pôdu pre budúce offline udalosti

Online verzia z 31. januára je nevyhnutná pre pokračovanie exportného programu rímskej hudby a umožnenie živej offline verzie z roku 2021, v dôsledku ktorej musia byť všetky udalosti zrušené, odložené alebo preplánované kvôli bezprecedentným okolnostiam vyvolaným infekciou korónovým vírusom. A kultúrne aktivity online. Digitálna platforma RME bola vytvorená pre rumunských umelcov, najmä tých, ktorí sú na vzostupe, počas tohto obdobia sa nekonali žiadne koncerty a neustále vyžadovali vedenie a podporu a neustálu túžbu partnerov diskutovať o možných riešeniach obnovy ich života. V budúcnosti.

READ  Tradície, ktoré vám prinášajú šťastie | Zábava

Online podujatie bude mať 10 diskusných panelov, v ktorých nám hudba pomôže prosperovať? / Hudba nás uzdravuje, udalosti po infekcii v oblasti zdravia a bezpečnosti sa znova otvárajú, nezávislý hudobník alebo umelec? Je to možné?, Riešenia hudobnej kariéry pre opätovné otvorenie kultúrneho života, Ako si bookmakeri festivalov vyberajú nováčikov vo svojej zostave?, Budúcnosť klubov a malých koncertných sál a žien v hudobnom priemysle.

Medzi rečníkmi sú Frussina Soap (riaditeľka festivalu Super Bloom – Nemecko), Greg Formley (riaditeľ Medzinárodnej konferencie živej hudby a International Festival Forum vo Veľkej Británii), Michael Cuscock (zakladateľ / CEO – Bhoota Festival, Slovensko), Christoph Hooper (riaditeľ pre Európu) ) – Európska asociácia festivalov vo Švajčiarsku), Paríž Basran (východoeurópsky / stredoeurópsky inzerent / líder – TEG / MJR – Spojené kráľovstvo), Lina Ukrinovska (medzinárodná rezervácia / výroba hesiel, Severné Macedónsko), zástupcovia letných cien európskych festivalov pod holým nebom (Nemecko) , Wide days (Škótsko), Nova Rock (Rakúsko), ale zástupcovia miestnych festivalov (ARTmania, Untold, Electric Castle, Summerwell, Jazz in the Park), kluby ministerstva kultúry a country udalostí (Quantic, Rockstad, forma konania, klub Regulation, Expired), divadelní a kultúrni manažéri, rumunskí umelci a zástupcovia rezervačných a správcovských spoločností.

Skupiny, ktoré predvádzajú rumunskú hudbu online: Lucifer – A Rock Opera, Balkan Taksim, Syhodrome, Plana Pamba, White Walls, Dirty T-shirt, Rodkilsoda, Gramophone, Josie Pitt.

Podujatie sa bude vysielať na musicexport.ro 31. januára, avšak na kanáloch Facebook a YouTube bude premietanie pre verejnosť bezplatné.

Rumunská hudba Export Online je projekt v oblasti hudobného a kultúrneho podnikania, ktorý podporuje ministerstvo kultúry.

Mediálni partneri: Radio Guerrilla, Music Channel, HotNews, AerPress, Cadavency, iCots, Smark, SpotMedia, Days and Nights, Metropolis Newspaper, Cultural Lab, Liternet, Company, Sounds, Infomusic, Music, One,, iabilet.ro, bilete. ro, blt.ro.

READ  Jojka v šoku: Dve moderátorky Top Star oznámili tehotenstvo ... Čo bude so šou?

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close