šport

Tenis: Slovenka Cibulková hovorí, že musím byť sebecká, aby som si zlepšila hodnotenie – Správy

Dominika Cibulková považuje hranie vo Fed Cupe za únavné.

Od Rituraja Porkkagotiho

Pridané: Nedeľa 19. februára 2017, 22:35

Naposledy aktualizovaný: Pondelok 20. februára 2017, 00:44

Po 12 rokoch hrania za svoju krajinu na Fed Cupe je Slovenka Dominika Cibulková presvedčená, že teraz musí byť trochu sebecká, aby si zlepšila hodnotenie na WTA.
Svetová päťka, ktorá sa na svojich posledných dvoch turnajoch pred cestou do Dubaja dostala do semifinále, hovorí, že nemôže hrať každú remízu Fed Cupu v roku plnom turnajov.
„Je dobré, že som nehrala Fed Cup, pretože som mala čas pripraviť sa na Dauhu a to mi veľmi pomohlo,“ povedala v nedeľu novinárom vicemajsterka Australian Open z roku 2014.
„Fed Cup hrám od 15 rokov, to je viac ako 12 rokov a v mojom rozvrhu to bolo vždy nesprávne,“ dodala 27-ročná hráčka a pridala sa k rastúcemu zoznamu hráčok. Daňový poriadok.
„Po Fed Cupe som vždy unavený. Ak sa rozhodnete hrať Fed Cup, musíte akceptovať, že na ďalší turnaj nebudete pripravení. Musíte sa teda rozhodnúť, či chcete hrať za svoju krajinu, resp. nie.!
„Povedala som, že sa sústredím na svoj osobný život a nepôjdem celý rok na Fed Cup. Nechcem povedať, že už som toho stihla dosť, ale hrám každý rok.“
„Veľa hráčov nehrá Fed Cup. Teraz, keď som starší a vyspelejší, vidím, že moja kariéra nebude trvať večne. Teraz mám pocit, že môžem získať svoje najlepšie umiestnenie a mať skvelý Každý musí byť trochu sebecký,“ povedal.
Cibulková je jednoznačne spokojná s tým, ako začala nový rok. „Boli to pre mňa veľmi stabilné dva týždne. Samozrejme, v oboch zápasoch som chcel ísť ďalej. Cítil som, že môžem vyhrať.
„Ale to, čo sa stalo v Petrohrade, bol iný príbeh. Moje semifinále nebolo dobré a po tom zápase som sa necítil dobre. Bol som naštvaný.“
„Semifinále v Dauhe bolo o niečom inom. Na kurte som sa opäť cítil veľmi dobre, (niekoho) som ešte nikdy v kariére neporazil, takže mi to dodalo veľa sebavedomia a tiež zápas proti (Karolíne) Plíšková. Prehrala som, bol to skvelý zápas a vyhrala som. Bližšie. Takže po Dauhe sa cítim naozaj dobre.“
[email protected]

READ  V Nemecku sa naživo vysielajú zápasy sústredenia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Check Also
Close
Back to top button
Close
Close