Svet

Tento muž sa desať rokov stará o opustené mačky vo Fukušime po jadrovej katastrofe

Desať rokov potom, čo explodoval reaktor vo Fukušime Daiiči, hŕstka Japoncov po incidente stále žije v označenej zóne vylúčenia. Toto je pozícia Sake Kato. 57-ročný mladík sa rozhodol zostať vo svojom dome, pretože chce v tejto oblasti zachrániť opustené zvieratá.

Šokovalo ma, keď som zistil, že majiteľ malej stavebnej spoločnosti pred katastrofou Sake Kato objavil pred desiatimi rokmi agentúre Reuters mŕtve domáce zvieratá. Preto sa rozhodol zostať u tých, ktorí doteraz žili. Ale mačky, ktoré zachraňuje, a pes, ktorého si adoptuje, mu predovšetkým dali dôvod zostať po celé generácie na pozemku, ktorý vlastní jeho rodina. „Nechcem odísť, chcem žiť v týchto horách„Iba sme si to jednoducho všimli.

Normálne nesmie spať vo svojom dome, udávajúc svoju polohu, ale aj tak tam žije. Celkovo sa Japonci denne starajú o 41 mačiek u neho doma, v inej budove. Pre divé mačky a túlavé ošípané necháva Sake Kato jedlo v sklade a na kraji cesty. 57-ročný muž sa chce postarať o všetky mačky v okolí svojho domu. „Chcem sa uistiť, že mám na starosti toho posledného. Potom chcem zomrieť, či už o deň alebo o hodinu neskôr„Saké Kato na svojom záhrade už pochoval 23 mačiek.“

Nie je jediný, kto sa stará o zvieratá na predmestí Fukushima. Chovateľ Masami Yoshisawa, najmä na „Ranči nádeje“, odmietol po katastrofe zabiť svoj dobytok. Stará sa teda o 233 kráv, z ktorých iba jedna bola súčasťou stáda pred jadrovým výbuchom. Na Domioke tiež Naoto Matsumura, 52-ročný farmár s ryžou, zachraňuje opustené zvieratá vrátane psov a mačiek, najmä Sake Kato.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close