Svet

Študenti SMASCO vyzývajú na podporu pre krízu v oblasti vody a hygieny

Študenti St. Mary's Seminary a Senior High School (SMASCO) v Lolobi v regióne Oti vyzvali na zásah na vyriešenie akútnych problémov s vodou a sanitáciou v areáli.

Kvôli nedostatku pitnej vody sú študenti nútení nosiť vodu z rieky Tai, ktorá je náchylná na infekčné choroby a iné zdravotné problémy.

Študenti vyjadrili svoju situáciu, keď sa snažia získať čistú vodu na kúpanie, umývanie a iné základné potreby.

Študenti apelovali na okamžité opatrenia na zlepšenie ich životných podmienok a zabránenie zhoršovaniu verejného zdravia.

„Dnes ráno sme sem prišli vyprať bielizeň, pretože v areáli sú väčšinou problémy s vodou a teraz tu nie je voda na kúpanie a umývanie. Čakáme teda, že sa to dnes ráno umyje a vysuší. Kúpanie s touto vodou však môže spôsobiť kožné vyrážky.

„A veľa chorôb v tomto areáli je spôsobených touto vodou, pretože v tej vode sú kontaminanty a keďže sme v buši, môže sa stať čokoľvek. Ak sa má niečo urobiť, aby sa tomu zabránilo, vyzývam vás, aby ste tomu zabránili, pretože potrebujeme dostatok vody na kúpanie, umývanie riadu a všetky veci, ktoré je potrebné urobiť s vodou.

—————

Preskúmajte svet pôsobivých správ s CitiNewsroom na WhatsApp!

Kliknutím na odkaz sa pripojíte ku kanálu City Newsroom a získate zmysluplné príbehy prispôsobené práve vám: https://whatsapp.com/channel/0029VaCYzPRAYlUPudDDe53x

Žiadne spamy, dôležité sú iba príbehy! #Pokračovať #CitiNewsroom #CNRDigital

READ  Od ara až po kraby, divoká zver čelí hrozbám masiek

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close