Svet

Severokórejský Kim dohliada na cvičenia „superveľkých“ raketometov | Novinky o zbraniach

Pchjongjang v posledných rokoch porušil medzikórejskú politiku a zintenzívnil testovanie zbraní.

Severokórejský vodca Kim Čong-un deň po tom, ako Južná Kórea a Japonsko oznámili odpálenie viacerých rakiet krátkeho doletu, dohliadal na nácvik ostrej streľby zahŕňajúci „novo vybavené superveľké“ raketomety. Dva mesiace.

Oficiálna kórejská centrálna tlačová agentúra (KCNA) uviedla, že cvičenia boli zamerané na testovanie „skutočných bojových schopností“ 600-milimetrových (23-palcových) viacnásobných raketometov.

Cvičenia zahŕňajú aj simuláciu leteckého výbuchu granátu vo vopred stanovenej výške nad cieľom, uviedla KCNA.

„Plne preukázali svoju vynikajúcu schopnosť delostreleckej paľby a okamžitú a dôkladnú bojovú pripravenosť,“ uviedla KCNA.

Kim, ktorý v posledných rokoch dohliadal na niekoľko testov pri plnení svojho plánu modernizácie severokórejskej armády, uviedol, že raketové strely poskytnú „kľúčový centrálny úderný mechanizmus“ pri vojnových prípravách.

„Ničivé útočné mechanizmy, ktorými disponuje naša armáda, musia plne splniť svoje poslanie zabrániť a potlačiť možnosť vojny s neustálou náležitou prípravou na zničenie hlavného mesta nepriateľa a jeho vojenských štruktúr,“ povedal Kim vojakom. do KCNA.

Soulská armáda v pondelok oznámila, že zaznamenala „niekoľko balistických rakiet krátkeho doletu“ vypustených zo Severnej Kórey.

Super veľký viacnásobný raketomet, označovaný Soulom a Washingtonom ako KN-25, je balistická raketa krátkeho doletu, informovala juhokórejská tlačová agentúra Yonhap.

Kim sledovala priebeh na obrazovke a výsledok ju potešil [KCNA via KNS and AFP]

Severná Kórea má zakázané testovať balistické rakety na základe dlhodobých sankcií za jej program jadrových zbraní.

„Cieľom jedinečnosti Kimovho režimu je ukázať silu svojmu domácemu publiku, odporučiť náklady Soulu na medzinárodnú bezpečnostnú spoluprácu na Kórejskom polostrove a varovať Washington pred rastúcim tlakom na Pchjongjang,“ povedal Leif-Eric Easley, profesor na Ewha University v r. Soul. , napísal v e-mailových komentároch o nedávnych testoch.

Na záberoch zverejnených štátnymi médiami bolo vidieť, ako Kim v čiernej koženej bunde sleduje cvičenie s raketometmi so svojimi generálmi. Na jednom obrázku vyzerá vzrušene, keď udiera päsťou do vzduchu na oslavu zjavného úspechu experimentov.

READ  Macron, Biden hovoria, ale správy na Taiwane sa líšia

Pchjongjang sa v posledných rokoch rozišiel s medzikórejskou politikou, zrušil vojenský pakt so svojím susedom a vyhlásil Južnú Kóreu za nepriateľský štát. Zintenzívnila testovanie zbraní, spustila ponorku a vypustila svoj prvý špionážny satelit.

Kim zintenzívnil svoju rétoriku, hovorí o vojnových prípravách a pripravenosti.

Na otázku o hrozbe, ktorú predstavujú viaceré raketomety, minister obrany Soulu Šin Won-sik povedal, že ak Pchjongjang odpáli veľké množstvo konvenčných rakiet proti Južnej Kórei, „vytvorí vojnu“ a spustí silné odvetné útoky.

Pondelňajší test balistickej strely bol druhým raketovým testom Severnej Kórey v tomto roku po tom, ako Pchjongjang 14. januára odpálil podľa neho ovládateľnú hypersonickú hlavicu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close