Veda

Tento rok bol hromadne hlásený druhý prípad vírusu západonílskeho vírusu u ľudí

Massachusettské ministerstvo verejného zdravia uviedlo, že tento rok bol v štáte hlásený už druhý ľudský prípad západonílskeho vírusu. Muž vo veku 70 rokov bol vystavený vírusu v okrese Suffolk, o ktorom je už známe, že ide o stredne rizikovú oblasť, uviedli zdravotníci. Riziko infekcie ľudí WNV v oblasti Greater Boston je podľa zdravotníckych úradníkov stredné až vysoké. „V dôsledku tohto nového zistenia sa úroveň rizika pre Boston, Brookline, Cambridge a Somerville zvyšuje zo stredného na vysoké,“ uviedol v piatok DPH. Minulý týždeň diagnostikovali 70-ročnej žene v okrese Suffolk vírus West Nile. V roku 2021 bolo v Massachusetts identifikovaných 11 ľudských prípadov infekcie vírusom západného Nílu. Vírus západného Nílu sa zvyčajne prenáša na človeka uštipnutím infikovaného komára. Zatiaľ čo vírus západného Nílu môže infikovať ľudí všetkých vekových skupín, ľudia starší ako 50 rokov sú vystavení vyššiemu riziku závažných ochorení. Väčšina ľudí infikovaných vírusom West Nile nebude mať žiadne príznaky. Ak je prítomný, príznaky západonílskeho vírusu zahŕňajú horúčku a ochorenie podobné chrípke. V ojedinelých prípadoch môže dôjsť k vážnejším ochoreniam. V tomto roku neboli doteraz zistené žiadne prípady východnej encefalitídy koní u ľudí ani zvierat. Video nižšie: Preživší zo Západného Nílu zdieľa svoj príbeh

Massachusettské ministerstvo verejného zdravia uviedlo, že tento rok bol v štáte hlásený už druhý ľudský prípad západonílskeho vírusu.

Zdravotnícki predstavitelia uviedli, že muž vo veku 70 rokov už bol vystavený vírusu v okrese Suffolk, v stredne rizikovej oblasti.

Riziko infekcie ľudí WNV v oblasti Greater Boston je podľa zdravotníckych úradníkov stredné až vysoké.

„V dôsledku tohto nového zistenia sa úroveň rizika pre Boston, Brookline, Cambridge a Somerville zvyšuje zo stredného na vysoké,“ uviedol v piatok DPH.

READ  Existuje liečba rakoviny, ktorá dáva ľuďom „nočné videnie“. Tadiaľto

Minulý týždeň diagnostikovali 70-ročnej žene v okrese Suffolk vírus West Nile.

V roku 2021 bolo v Massachusetts identifikovaných 11 ľudských prípadov infekcie vírusom západného Nílu.

Vírus západného Nílu sa zvyčajne prenáša na človeka uštipnutím infikovaného komára. Zatiaľ čo vírus západného Nílu môže infikovať ľudí všetkých vekových skupín, ľudia starší ako 50 rokov sú vystavení vyššiemu riziku závažných ochorení.

Väčšina ľudí infikovaných vírusom West Nile nebude mať žiadne príznaky. Ak je prítomný, vírus západného Nílu Symptómy Zahŕňa horúčku a ochorenie podobné chrípke. V ojedinelých prípadoch môže dôjsť k vážnejším ochoreniam.

V tomto roku neboli doteraz zistené žiadne prípady východnej encefalitídy u ľudí alebo zvierat.

Video nižšie: Preživší zo Západného Nílu zdieľa svoj príbeh

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close