Technológie

Tento smartphone nie je zlý. Za 350 eur by sme však čakali viac hudby

Ak chceme v poslednej dobe charakterizovať smartfóny Sony, stačia dve slová – roztiahnuté displeje. Ich smartfóny sú skutočne netradične štíhle a vysoké.

To bol prípad aj Sony Xperia 10 II, ktorú sme testovali, čo predstavuje strednú triedu za momentálne približne 350 eur. Ako sa darilo tomuto telefónu v našom teste?

Zdroj: Elizabeth Harry Gavend / HN

Zloženie: 100% bavlna.Dizajn a zobrazenie

Smartfón bol mimoriadne kompaktný. Držal ruky dobre a mal veľmi dobre nabrúsené hrany. Štíhlosť telefónu a hmotnosť iba 151 gramov práve „odklepli“ dokonalú ergonómiu prístroja.

V bočnej hrane zariadenia je ukrytá čítačka odtlačkov prstov, ktorá dokázala smartfón rýchlo odomknúť, no nie vždy sa zachytila ​​na prvýkrát. Niekedy sme odomkli tretíkrát, alebo sme boli nútení zadať PIN.

Pozrite si fotografie nasnímané smartfónom Sony Xperia 10 II:

OLED displej má rozlíšenie 1080 x 2520 pixelov (457 ppi). Bol dostatočne jasný, hoci sa z času na čas nedokázal okamžite prispôsobiť svetelným podmienkam, a chvíľu mu trvalo, kým sa zosvetlil.

Hoci má displej uhlopriečku až šesť palcov, je natiahnutý, takže telefón stále vyzerá štíhlo. Jeho pomer strán je 21: 9 a jeho cieľom je tiež uľahčiť sledovanie napríklad videí, ktoré majú tento pomer strán. Toto je formát kina.

Tu je však potrebné poukázať na jednu vec. Mnoho videí je napríklad na YouTube točených iba v pomere strán 16: 9. V takom prípade musíte buď zväčšením vyplniť celý obrázok. Ale potom ste odrezali zhora.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Odišli ste 72% čítať.

Nezistili ste všetko?

Digitálne predplatné

Získajte prístup k úplnému obsahu

KÚPIŤ

Máte už predplatné?
Prihlásiť sa

READ  Teraz klesol • Eurogamer.net

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close